Derbi Đenove po ukusu Lacija i Fiorentine

Odličan početak, ali ne toliko uzbudljiv nastavak duela Sampdorije i Đenove.

Derbi Đenove završen je bez pobednika - 1:1, što ide u prilog fudbalerima Lacija i Fiorentine koji su zadržali svoje pozicije ispred Đenove i Sampdorije u trci za plasman u Ligu Evrope.

Duel gradskih rivala, koji je trebalo da se igra u subotu ali je odložen zbog jake kiše, počeo je sjajno.

U prvih pola sata viđena su dva pogotka i nekoliko dobrih šansi na obe strane:

Đenova je povela pogotkom Falkea u 17. minutu, a izjednačio je Eder u 19.

Sampdorija je u 27. mogla do preokreta, međutim, Okaka je neprecizno šutirao iz povoljne pozicije. Na suprotnoj strani, deset minuta kasnije, "tukao" je Niang, ali pravo u golmana Vivijana.

Ispostavilo se da je to bilo sve zanimljivo do poslednjih nekoliko minuta meča.

Pedro Obijang je u 86. minutu mogao da postigne drugi pogodak za Sampdoriju, samo da je bio precizniji. Našao se sam pred golmanom Perinom, ali je šutirao preko gola.

Kazna za pomenute promašaje ekipu Siniše Mihajlovića mogla je da stigne u najgorem trenutku, u nadoknadi, ali je prvo prečka sačuvala mrežu Sampdorije, a potom je Slovak Kučka bio neprecizan. Sve to dešavalo se u gužvi nastaloj na centaršut iz prekida.

Ovim remijem Đenova je upisala četvrti meč bez poraza u Seriji A (dve pobede, dva remija), dok je Sampdorija nastavila niz bez pobede (naizmenično su upisali tri remija i dva poraza).