Vojvodina pobedila na "Karađorđu" posle 127 dana!

Voša konačno slavila na svom terenu, ali tome nije imao ko da se raduje. Rad osvojio šest bodova sa dva gola u dva kola.

Vojvodina pobedila na "Karađorđu" posle 127 dana! Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Vojvodine, u jednom trenutku lideri Superlige, pobedili su prvi put na "Karađorđu" od 25. oktobra prošle godine!

Vošini klinci uspeli su u razmaku od tri minuta, sredinom drugog poluvremena, da "otvore" odbranu Mladosti iz Lučana i povedu ostatak ekipe ka prvom slavlju kod kuće posle poraza od Donjeg Srema (2:3) i Čukaričkog (1:2).

Pred jedva 1.000 ljudi u Novom Sadu, u meču 17. kola Jelen Superlige: Vojvodina - Mladost 2:1 (2:1).

Golove za crveno-bele postigli su Mijat Gaćinović u 60. i Mirko Ivanić u 63. minutu, pre nego što je Vladimir Golemić sa bele tačke u 75. minutu doneo nadu Lučancima u preokret, koji se nije dogodio, jer je tim "Džimija" Marića bio u konstantnoj ofanzivi u finišu utakmice.

Gledalaca nigde!

U subotu u 13.30 odigran je najveći broj utakmica 17. kola Jelen Superlige, pred jako malo gledalaca... U Čačku ih je bilo najviše, 1.250, u Novom Sadu jedva 1.000. Na Voždovcu ih je bilo 500, u Subotici 300, u Kruševcu se skupilo oko 800 ljudi. A, u Novom Pazaru igra se pred praznim tribinama!

Gaćinoviću je za prvi gol asistirao 18-godišnji Luka Luković, a potom je 20-godišnji Gaćinović dodao ključan pas do godinu dana starijeg Ivanića za brzih 2:0.

Fudbaleri Rada osvojili su maksimalnih šest bodova u prva dva prolećna kola sa svega dva postignuta gola!

Posle "minimalca" na Banjici u meču sa Novim Pazarom (1:0), "minimalac" i kraj Morave, u Čačku: Borac - Rad 0:1 (0:1).

Jedini gol pred 1.250 navijača postigao je Nemanja Mihajlović, koji je u 32. minutu surovo kaznio grešku defanzivca "zebri" Nikole Boranijaševića.

Fudbaleri Spartaka pobedili su prvi put od 29. septembra!

Posle pet remija i četiri poraza, plavo-beli su u Subotici po kiši i pred malo ljudi uspeli da savladaju takođe plavo-bele, fudbalere OFK Beograda. Bilo je 1:0 i to golom 19-godišnjeg Đorđa Ivanovića, u 16. minutu, momka koji je ovog popodneva debitovao pred subotičkom publikom.

OFK Beograd ima samo jednu superligašku pobedu od 4. oktobra, kada je na "Karaburmi" savladao Mladost iz Lučana.

Napredak je prvi put u Superligi, a tek drugi put računajući i duele u Prvoj ligi Srbije, uspeo da pobedi Radnički iz Kragujevca kod kuće.

Treću pobedu u poslednja četiri kola, nedelju dana posle minimalnog poraza od Čukaričkog u Beogradu, "čarapanima" je doneo debitant pred domaćom publikom, Hrvat Tomislav Ivičić: Napredak - Radnički 1923 1:0!

Ivičić, 27-godišnji napadač koji je stigao iz Rudeša, iskoristio je grešku golmana gostiju, kapitena Žarka Trifunovića i u 26. minutu vratio loptu u nebranjenu mrežu za radost domaće publike.

A, na Voždovcu, pobeda gostiju i to preko čoveka koji će za 25 dana napuniti 38 godina.

Darko Spalević dao je treći gol ove sezone i doneo zlata vredna tri boda Donjem Sremu u meču sa direktnim rivalom za opstanak, Voždovcem - 0:1.

Četiri od pet utakmica koje su počele u 13.30 završeno je rezultatom 1:0 ili 0:1.

SVI GOLOVI:

16 - SPARTAK VODI! "Golubovi" su od prvog minuta utakmice sa OFK Beogradom bili u inicijativi, što im se isplatilo prilično rano. Nemanja Milić je "probio" odbranu gostiju po levoj strani, vratio pas ka Stefanu Iliću, koji je centrirao i "pogodio" debitanta pred subotičkom publikom, Đorđa Ivanovića, a ovaj se sjajno snašao i savladao Stefana Čupića - 1:0!

26 - GOL ZA NAPREDAK! Kao i u Subotici i u Kruševcu se golom domaćoj publici predstavio novajlija, u ovom slučaju Hrvat Tomislav Ivičić, koji je ove zime pojačao "čarapane". Posle oštrog faula nad Ibrahimom Ndiajeom, Slobodan Urošević je sjajno izveo slobodan udarac, poslao loptu na penal, gde je u "buketu" igrača oba kluba golman gostiju Žarko Trifunović uspeo samo na kratko da izbije loptu i to pravo na Ivičićev "volej", koji je zatresao mrežu i obradovao domaće navijače.

32 - VODI RAD! Nemanja Mihajlović je surovo kaznio grubu grešku odbrane domaćih, pre svih Nikole Boranijaševića, kojo je "prodao" loptu i ostavio Vladimira Bajića  bez šansi da zaustavi udarac Radovog veziste. Borac je imao inicijativu i nekoliko šansi, Rad se uglavnom branio, ali je prvi došao do vođstva

42 - VELIKA ŠANSA ZA RADNIČKI! Nikola Kovačević se obrukao u finišu prvog poluvremena, posle odličnog duplog pasa koji je odigrao sa Gagom Milovanovićem. Njih dvojica su sekundi izbacili kompletnu odbranu Napretka, Kovačević je izašao sam pred Zorana Popovića, koji je ostao pribran i majstorski mu zatvorio šut u dalji ugao. Ostaje 1:0 za Kruševljane.

DRUGA POLUVREMENA:

49 - DONJI SREM VODI, SPALEVIĆ! Ko drugi? Superligaški "dinosaurus", koji će 24. marta napuniti 38 godina, postigao je treći gol ove sezone i doveo Donji Srem u vođstvo na krovu tržnog centra. Bila to je to prva, prava šansa za goste, koji su se vešto branili celo prvo poluvreme i onda početkom drugog "uboli" Voždovac. Miloš Josimov je centrirao, Spalević skočio, Nemanja Supić bio nemoćan - 0:1.

60 - VOJVODINA POSTIŽE GOL! Vošini klinci, 18-godišnji Luka Luković i 20-godišnji Mijat Gaćinović uspeli su da "otvore" odbranu Mladosti iz Lučana. Luković, bivši omladinac Crvene zvezde, napravio je dar-mar na levoj strani, kao "na tacni" poslužio Gaćinovića, koji je sa sedam, osam metara rutinski pogodio mrežu gostiju i postigao deveti prvenstveni gol!

63 - VOJVODINA, OPET! U razmaku od samo tri minuta, Voša je izgleda rešila posao. Kada je pao prvi, pao je i drugi gol i opet je u fokusu bio fenomenalni Gaćinović. Ovog puta, lider Vošinog tima bio je u ulozi asistenta, centrirao je sa desne strane i "pogodio" Mirka Ivanića, koji je efektnim udarcem po zemlji povećao na 2:0!

75 - MLADOST SE VRAĆA! Vladimir Golemić bio je siguran izvođač najstrože kazne za goste, koji su se na 15 minuta do ulaska u nadoknadu vremena rezultatski vratili u meč. Penal za goste dosuđen je posle igranja rukom u šesnaestercu.