Liverpul bombama srušio šampiona!

Projektili Hendersona i Kutinja srušili su Siti na egzaltiranom "Enfildu".

Čelsi je Liverpulu uzeo titulu prošle godine, bez obzira što nije mogao da je osvoji.

Liverpul je Čelsiju verovatno poklonio titulu ove godine, bez obzira što ne može da je osvoji.

Na egzaltiranom "Enfildu", "redsi" su pobedili šampiona Mančester siti rezultatom 2:1 (1:1), tako da će Čelsi imati priliku da ode na osam bodova ispred "građana".

Oba gola igrača Liverpula bila su prelepa, prave "bombe" u raklje, kojima Džo Hart nije mogao ništa. Zapravo, golovi kapitena Džordana Hendersona u 11. i Filipa Kutinja u 75. minutu bili su prvi koje je zvanični prvak Engleske ove sezone primio van 16 metara!

U međuvremenu, na asistenciju fantastičnog Serhija Aguera u 25. minutu, oporavljeni Edin Džeko nagovestio je da bi mogao da se vrati u golgetersku formu, kojom je prošle sezone u velikoj meri doprineo da se titula vrati na "Etihad".

Ove? Teško, posle ovog rezultata...

Čelsi sa utakmicom manje ima 60 bodova, Siti ostaje ne 55, Mančester junajted ima 50, Arsenal i Liverpul su sada na deobi četvrtog mesta sa po 48, dok Sautempton ima 46. Totenhem je na sedmom mestu sa 44 i utakmicom manje.

Uzbudljivo popodne na Enfildu počelo je ovako. Fenomenalnim pogotkom Džordana Hendersona u 11. minutu. Uživajte.

Siti je u 25. uspeo da izjednači. Na asistenciju Kuna Aguera bio je precizan Edin Džeko. Reprezentativac BiH tako je postigao četvrti gol ove sezone.

Trojica defanzivaca Liverpula krenula su u jednu stranu, a lopta u drugu. Napadač je znao gde da ide i kako da šutne.

Do kraja nije bilo promene. "Građani" su doživeli još jedan bolan poraz 1:2 ove nedelje i značajno se udaljili od titule. U sledećem kolu očekuje ih meč protiv Lestera, ali je potpuno jasno da će njihove šampionske ambicije sada u podjednakoj meri zavisiti i od drugih timova.

Naravno, pre svega od Čelsijevih rivala.