Verder - Volfsburg 3:5!

A, domaćin je vodio na poluvremenu... Međutim, ako ste mislili da je to utakmica sa najviše golova ove sezone u Bundesligi, nije tako.

Verder je vodio 1:0, 2:1 i 3:2 na poluvremenu.

Međutim, u poslednjem meču 23. kola Bundeslige, tim iz Bremena doživeo je ubedljiv poraz od sjajnog Volfsburga koji jedini ove sezone može da, koliko-toliko, prati Bajern Minhen.

Na kraju, na prepunom "Vezeru" uprkos najavama islamskih terorista da bi mogli da izazovu krvoproliće na stadionu: Verder - Volfsburg 3:5 (3:2)!

3:5 KALIGURI 53

Ovo, ipak, nije utakmica sa najviše postignutih golova ove sezone u Bundesligi. Ajntraht i Štutgart u Frankfurtu 25. oktobra odigrali su 4:5, koliko je bilo i u meču Bajera i Volfsburga u Leverkuzenu, nedavno, 14. februara.

Dost je golovima već u 48. i 51. minutu nagovestio preokret "vukova", koji su u 53. minutu preko Kaligurija stigli do, ispostavilo se, konačnih 3:5 za osmu pobedu Volfsburga u poslednjih 11 kola.

Volfsburg nije izgubio od gostovanja Šalkeu u Gelzenkirhenu, 22. novembra, dok je Verder doživeo prvi poraz od kraja decembra. Tim koji je počeo sezonu sa devet utakmica bez pobede i dugo tavorio ispod crte imao je pet od pet u periodu od 20. decembra do 14. februara, posle čega je usledio remi sa Šalkeom u gostima 1:1 i današnji nesvakidašnji poraz od ekipe istih boja, koja će u osmini finala Lige Evrope igrati sa Interom.

U prvom meču dana, Borusija iz Menhengladbaha rutinski je kod kuće pobedila Paderborn rezultatom 2:0 i prišla Volfsburgu na sedam bodova zaostatka, ali je to drugoplasirani tim lige odbio. Bajern beži Volfsburgu osam, a Volfsburg Menhengladbahu deset bodova.