Smešna odbrana Njukasla i srećni Junajted

"Redsi" kod kuće pobedili Barnli, Junajted bolji u Njukaslu, trijumfi Sitija, Čelsija i Arsenala u 28. kolu Premijer lige.

Nedostajalo je pet minuta da Mančester junajted i Njukasl odigraju tek treći put u poslednjih 11 godina meč bez golova, ali se, na radost navijača "crvenih đavola", to nije dogodilo.

Igrao se 89. minut, kada su Vejn Runi i Ešli Jang nadmudrili čitavu odbranu "svraka". Tačnije, dovoljna je bila samo upornost, a lopta za gol stigla je kao poklon od Tima Krula.Holanđanin je dobio vrlo nezgodnu povratnu loptu od svog saigrača, u želji da je ispuca što pre odigrao je pravo u noge Jangu, koji je ispred sebe imao nebranjenu mrežu.

junajted

Emotivan momenat bio je ulazak Jonasa Gutijereza u 65. minutu. Argentinac je posle pet meseci i borbe sa rakom testisa, ponovo zaigrao na Sent Džejms parku. Nagrađen je ovacijama čitavog stadiona.

Sa nova tri boda Mančester junajted je sačuvao četvrto mesto i nije dozvolio da ga sustigne Liverpul.

"Redsi" su na Enfildu bez većih poteškoća osvojili bodove. Barnli je bio inferioran, a to potvrđuje i konačan rezultat 2:0. Strelci za Liverpul bili su Džordan Henderson u 29. i Daniel Saridž u 51. minutu.

Lazar Marković nije dobio priliku.

Čelsi je golom Edena Azara u 22. minutu sačuvao sigurnu prednost u odnosu na Mančester siti, koji je sa 2:0 bio bolji od Lestera kod kuće. David Silva u 45. i Džejms Milner u 88. postigli su golove za šampiona Engleske.

Ni Arsenal ne posustaje.

"Tobdžije" su malo strepele za ceo plen, ali gostovanje Kvins Park Rendžersu završile pobedom 2:1. Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Posle Žirua i Aleksisa Sančeza, Čarli Ostin vratio je nadu domaćinu, ali je ona trajala 15-ak minuta dok sudija nije odsvirao kraj meča.

Najviše pogodaka viđeno je na Vajt Hart Lejnu, gde je Totenhem sa 3:2 pobedio Svonsi, dok je Stouk sa 2:0 savladao Everton.