Eto, dade ga i Eto! (VIDEO)

Posle serije od pet utakmica bez pobede, Sampdorija je vezala drugu uzastopnu, u kojoj je prvi gol od povratka u Italiju postigao Samuel Eto.

Serija od pet utakmica bez pobede, preokret i tri boda na vrućem gostovanju u Bergamu i onda, konačno, veče za radost i veselje na "Marasiju", bez mnogo nerviranja i "ždranja".

Sampdorija - Kaljari 2:0 na otvaranju 26. kola Serije A, uz prvenac veterana Samuela Etoa, koji je postigao prvi gol od povratka u Seriju A u januaru.

A, igrajući za Inter u sezonama 2009/10 i 2010/11, Kamerunac je na 101 utakmici (za dve sezone!?) dao 53 gola uz dve asistencije. Ovaj, prvi za ekipu našeg Siniše Mihajlovića, bio je izuzetno lep.

...

Đenovljani su u vođstvo došli preko Lorenca De Silvestrija u 33. minutu, a konačan rezultat postavio je Eto u 72. minutu igre.

Tim sa Sardinije, koji ostaje u zoni ispadanja i na čijem golu je bio reprezentativac Srbije Željko Brkić, poslednjih desetak minuta odigrao je bez isključenog Danila Fernanda Avelara.

MILANU SAMO BOD

Milan nije uspeo da na San Siru pobedio Veronu 2:2 (1:1). Vodili su prvo gosti, pa domaćini, ali su na kraju bodovi podeljeni, jer je Verona uspela da izjednači u petom minutu sudijske nadoknade.

Veteran Luka Toni doveo je goste u vođstvo na početku utakmice. Iskusni napadač bio je siguran sa "kreča" u 18 minutu.

Verona je prednost čuvala sve do pred kraj prvog poluvremena, kada je dosuđen i drugi penal na utakmici. Ovaj u korist Milana. Precizan sa 11 metara bio je Žeremi Menez.

Nesmotrena reakcija Panajotisa Tahcidisa mogla je skupa je koštala Veronu, tim u čijem je početnom sastavu bio Boško Janković koji je zamenjen u 79. minutu. Grk je pogodio sopstvenu mrežu i doveo "rosonere" na prag pobede.

Preko njega nisu prešli, jer ih je Nikolas Lopez, Urugvajac koji je ušao umesto Jankovića, sprečio pogotkom u 95. minutu.