Ronaldo novi apsolutni rekorder, ali...

Svi su izgledi da ćemo posle svakog takmičarskog dana u Ligi šampiona objavljivati "apdejt" ove vesti.

Napadač Real Madrida Kristijano Ronaldo postavio je večeras rekord po broju postignutih golova na utakmicama evrokupova.

Na revanšu osmine finala Lige šampiona između Reala i Šalkea u Madridu, gde je na poluvremenu nerešeno 2:2, Ronaldo je najpre zatresao mrežu u 25. minutu i izjednačio rekord kojeg je sa 77 golova držao bivši igrač Reala, Raul, a potom u finišu poluvremena postigao još jedan, rekordni 78. gol.

Ronaldo je ujedno izjednačio rekord po broju golova u Ligi šampiona, kojeg je sa 75 pogodaka držao napadač Barselone Lionel Mesi, koji će na potezu biti već sledeće nedelje kada na "Kamp Nou" bude stigao Mančester siti (prva utakmica 1:2).

Prvi meč osmine finala Lige šampiona Real Madrid je u Gelzenkirhenu dobio rezultatom 2:0.

Golman Reala Iker Kasiljas izjednačio je rekord Ćavija iz Barselone po broju utakmica u Ligi šampiona pošto mu je večerašnji meč protiv Šalkea 146. nastup u elitnom takmičenju.