Domaćinima prednost, Zenitu sigurnost

U prve četiri utakmice osmine finala Lige Evrope domaćini zabeležili pobede, ali je samo Zenit donekle miran. Volfsburg i Klub Briž gubili, ali ipak pobedili Inter i Bešiktaš, Ajaks "pao" u Kijevu.

Biće i te kako zanimljivo za sedam dana u revanš utakmicama osmine finala Lige Evrope.

Najbliži narednoj rundi su Zenit i Volfzburg, ali niko nije bez šansi.

Rusi su u Sankt Peterburgu pobedili Torino 2:0. Zenit je stekao dovoljnu zalihu za miran, ali ne i bezbrižan revanš na severu Italije.

Po gol u oba poluvremena bili su dovoljni za sigurnu pobedu domaćina, kojem je posao olakšan nakon što je protivnički vezista Benasi morao van terena već 28. minutu zbog dva žuta kartona.

U ekipi Torina ceo meč odigrao je srpski defanzivac Nikola Maksimović.

Vrlo zanimljiv meč igraj je u Volfzburgu. Inter je poveo posle greške odbrane "vukova", ali je domaćin uzvratio punom snagom i na kraju sa 3:1 zabeležio trijumf.

Rodrigo Palasio je iskoristio nesmotrenost odbrane Volfzburga i već u petom minutu postigao prvi gol. Naldo je do kraja poluvremena, posle odličnog skoka nakon kornera pogodio mrežu za 1:1.

U nastavku meča na scenu je stupio Kevin de Brujne. Argentinac Karizo, golman Intera, u velikoj meri kumovao je vodećem golu "vukova."
Želeo je po zemlji da odigra do Žuanu Žezusu, ali je očajno šutnuo loptu do koje je prvi stigao Vijerinja. Usledilo je ubacivanje u šesnaesterac i egzekucija napadača Volfzburga.

De Brujne je 15 minuta pre kraja postigao još jedan pogodak za lepu prednost uoči revanša.

Dnjepar je na Olimpijskom stadionu u Kijevu pobedio Ajaks golom Romana Zozulje u 30. minutu, dok je Klub Briž uspeo da preokrene minus sa početka drugog poluvremena kada je pogodio Gokan Tore. De Zuter je u 62. izjednačio, a Rafaelov u 79. minutu iskoristio penal za pobedu.