Crni petak za Švabe

Ovaj petak 13. nije bio dobar po fudbalere Štutgarta, posebno ne po odbrambene igrače.

Bajer Leverkuzen je opravdao ulogu favorita i sa dva brza gola slomio otpor Štutgarta za, ispostavilo se, ubedljivu pobedu u prvom meču 25. kola Bundeslige - 4:0.

Poslednjeplasirane Švabe dobro su počele meč i bile bolji rival u prvih pola sata. Sve do 32. minuta kada je kompletna odbrana katastrofalno reagovala na centaršut sa desne strane i omogućila Brazilcu Vendelu da postigne pogodak.

Samo četiri minuta kasnije Bajern je poveo 2:0, ponovo posle očajne reakcije defanzivaca gostiju. Akcija domaćih počela je duboko na njihovoj polovini, izvođenjem auta, a u samo nekoliko poteza lopta je brzo sa boka došla na ivicu peterca Štutgarta, gde ju je Josip Drmić glavom sproveo u mrežu.

U istom ritmu u kojem je završeno prvo poluvreme, nastavljeno je i drugo. Samo pet minuta po povratku sa odmora Karim Belarabi je dobro prošao po desnoj strani i precizno šutirao, a u 59. je već bilo 4:0 pošto je Drmić po drugi put pogodio metu. Opet je nespretna bila zadnja linija gostiju...

Bajer je ovom pobedom preskočio Borusiju Menhengladbah koja u nedelju igra protiv Hanovera, tako da će najmanje dve noći biti na trećoj poziciji. Štutgart je sve bliži ispadanju.