Grupa B: Vels režira dramu

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Velšani pobijedili u Haifi i dodatno zakomplikovali situaciju u gornjem dijelu tabele. Belgijanci i Bosanci sigurni, het-trik Džeke u Andori.

U Grupi B čak i pretposljednja Bosna i Hercegovina ima šansu da izbori direktan plasman na Evropsko prvenstvo 2016. godine!

Vels je do krajnjih granica zakomplikovao situaciju u grupi, u kojoj će očigledno mnoga pitanja biti otvorena do samog kraja takmičenja.

Ostrvljani su u petoj utakmici kao gosti pobijedili Izrael 3:0 i izbili na čelo tabele.

Sa druge strane, selekcija Elija Gutmana propustila je sjajnu priliku da pred svojim navijačima u Haifi stekne lijepu prednost u odnosu na konkurente.

Ovako, Izrael već u utorak može da padne na treću poziciju, koja na kraju kvalifikacija vodi u baraž, ako opet kao domaćin izgubi od Belgijanaca, sudeći po trijumfu nad Kiprom od 5:0 - prilično razigranih i raspoloženih.

Velšani su poveli preko "veziste" Arsenala Arona Ramzija u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Asistent je bio Geret Bejl, strijelac naredna dva pogotka.

Fudbaler madridskog Reala je u 50. minutu "probušio" mreži iz slobodnog udarca. Golu je prethodio prekršaj poslije kojeg je domaći tim ostao sa igračem manje. Drugi žuti karton zaradio je Eitan Tibi.

Sve je riješeno u 77. minutu kada je Ramzi uzvratio asistencijom za Bejla.