Zmajići bolji od SAD

Reprezentacija Bosne i Hercegovine, igrači do 19 godina u prijateljskom meču pobijedila Sjedinjene Države 3:1.

Meč je odigran u Međugorju, a izabranici Tonija Karačića slavili su ubjedljiv trijumf 3:1.

Prvi je golmana gostiju Klinsmana (sin Jirgena Klinsmana) savladao njegov saigrač Mansaraj, koji je udarac Modića skrenuo u sopstvenu mrežu.

Do kraja poluvremena gosti dolaze do izjednačenja. Mihojević je skrivio penal, koji je u gol pretvorio Akale.

U drugom poluvremenu još dva gola u mreži Klinsmana.

Poslije sam vremena igre Gojak je bio strijelac, a trijumf našeg tima ovjerio je Memija par minuta kasnije.

Revanš će biti odigran na stadionu Pecara u Širokom Brijegu u četvrtak.

BiH: Karačić, Memija , Čivić (Čolak), , Hairlahović (Suljić), Mihojević (Anđušić), Oršolić, Burović, Gojak (Hadžiahmetović), Beganović (Lončar) (Menalo), Modić (Redžić), Kuzmanović (Halilović).

SAD: Klinsman, Akale, Lindli, Bašti, Mansaraj, Lenon, Pineda, Sabi, Viliamson, Jueill, Lukatero