Karlito brani Ronalda: Samo želi da bude savršen

Trener Reala smatra da publika na stadionu Santjago Bernabeu nije trebalo da zviždi Portugalcu.

Kristijano Ronaldo u sredu je u pobedi nad Almerijom (3:0) ponovo pokazao koliki je fudbalski narcis.

Real je u celini pružio jednu od lošijih partija u poslednje vreme, Portugalac nije uspeo da se upiše u listu strelaca, a kada je Alvaro Arbeloa njemu "ispred nosa" skrenuo loptu u mrežu i postavio konačan rezultat u 84. minutu, najbolji fudbaler sveta ljutito je šutnuo loptu.

"Ne razumem zašto mu je publika zviždala. Činjenica da je ove sezone dao toliko golova odraz je njegovog fudbalskog umeća, ali i karaktera", rekao je Anćeloti na konferenciji za medije uoči subotnjeg gostovanja Sevilji.

"Ronaldo u želji da stalno usavršava svoju igru, nikada nije zadovoljan postignutim. Težnja za savršenstvom razlog je velikog broja golova koje postiže", dodao je italijanski strateg.

Anćeloti je tom prilikom najavio povratak u tim Gereta Bejla ("neće igrati svih 90 minuta") i saopštio dobre vesti oko Karima Benzeme, koji neće igrati ovog vikenda, ali se uspešno oporavlja od povrede kolena.

Od ključnih igrača tako će van stroja ostati samo Luka Modrić.

Real u utorak gostuje Juventusu, u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona, dok četiri kola pre kraja španskog prvenstva zaostaje za Barselonom dva boda.