PLBiH: Teško Bijeljincima!

Bijeljinski derbi između Mladosti i Radnika završen 1:1, rezultatom koji je u borbi za opstanak objema ekipa donio (samo) po bod, ali i mnogo važnije – uzeo po dva.

PLBiH: Teško Bijeljincima! Izvor: MONDO/Ilustracija

Izvor: MONDO/Ilustracija

Ishod duela Mladosti i Radnika u posljednjem meču 26. kola Premijer lige BiH nikome nije donio ono što su najviše željeli – tri boda koja bi im mnogo značila za popravak plasmana na tabeli.

Istina, u daleko nepovoljnijem položaju je Mladost koja je imala vođstvo 1:0, ali je propustila priliku da se pobjedom približi Radniku na samo dva boda.

Iako Radnik još nije osigurao opstanak, mnogo bliže je tome sa 27 bodova i desetim mjestom na tabeli, dok je Mladost pretposljednja sa 22 boda, odnosnom jednim bodom manje od Viteza, tri boda manje od Travnika i Drine, četiri od Slavije, pet od Radnika itd.

Mladost je međutim bila na putu da sve ove klubove opasno približi zoni ispadanja, jer je rezervista Ibrić u 66. minutu doveo ekipu iz Velike Obarske u vođstvo.

Radost domaćina je, međutim, trajala kratko. Prekratko! Samo minut kasnije Obradović je izjednačio na 1:1.

Do kraja meča samo se ukazao tračak nade za domaće fudbalere da mogu do pobjede, pošto je upravo Obradović isključen kod gostiju zbog dva žuta kartona, ali Mladost nije uspjela da u posljednjih nekoliko minuta meča iskoristi igrača više.