Riad Bajić predvodi golgetere Premijer lige BiH

Autori mondo.ba Autori Bojan Jakovljević

Napadač Željezničara u dosadašnjih 27 kola postigao je 15 pogodaka i nalazi se na čelu liste strijelaca bh. elite. Stevo Nikolić (Zrinjski) i Vagner Santos Lago (Široki Brijeg) najbliži su mu pratioci sa po dva postignuta gola manje.

Riad Bajić predvodi golgetere Premijer lige BiH Izvor: MONDO/Samir Cacan

Tri kola prije kraja sezone u Premijer ligi BiH, na čelu liste strijelaca nalazi se napadač Željezničara Riad Bajić.

Željin golgeter u dosadašnjih 27 kola 15 puta tresao je protivničke mreže, dva puta više od najbližih pratilaca Steve Nikolića (Zrinjski) i Brazilca Vagnera Santosa Laga (Široki Brijeg), koji je prošle godine sa 18 golova bio najefikasniji u bh. eliti.

U današnjem 105. vječitom derbiju, Bajić će imati priliku da popravi golgeterski učinak, te se još više odvoji od pratilaca, s obzirom da Vagner zbog suspenzije neće biti u timu Širokog Brijega na gostovanju Drini u Zvorniku.

Trenutno prvi strijelac lige od 27 mečeva nastupio je na 25, odnosno odigrao je ukupno 2013 minuta, što znači da je mrežu protivnika u prosjeku pogađao svakih 134 minuta.

U goleadi protiv Zvijezde Gradačac (5:3), postigao je jedini het-trik ove sezone, dok je u duelima sa Čelikom (2:1), Vitezom (4:1) i Slavijom (2:1) bio dvostruki strijelac.

Anketa

Ko će biti najbolji strijelac Premijer lige BiH ove sezone?