Barselona je, opet, šampion!

Katalonci sedmi put u poslednjih deset godina osvojili Primeru!

Skeptični su bili mnogi na početku sezone, ali bespotrebno.

Luis Enrike je odlično odradio svoj posao u ulozi trenera Barselone. Doveo je tim do finala Lige šampiona i nacionalnog Kupa, a kolo pre kraja Primere i do titule najboljeg u Španiji!

Barselona je u Madridu savladala Atletiko 1:0 i baš od crveno-belih preuzela šampionski pehar, koji su prošle sezone do njega došli posle utakmice na Kamp Nou.

Jedini gol u meču postigao je Lionel Mesi u 65. minutu, nakon lepe akcije sa Pedrom.

...

Ta akcija bila je dovoljna Kataloncima da kolo pre kraja zadrže četiri boda prednosti u odnosu na Real Madrid, koji je u gostima uzalud pobedio Espanjol 4:1.

Ovo je 23. titula za Barselonu u Primeri, a biće proslavljena 23. maja, kada u poslednjem kolu sezone na Kamp Nou stiže Deportivo iz La Korunje.

Što se tiče derbija igranog na Visente Kalderonu, Atletiko je pružio čvrst otpor, a po mišljenju onih koji su do sada glasali u anketi, imao je i pomoć sudija.

Bez obzira na sve, inspirisani Lionel Mesi uspeo je da još jednom donese pehar svom timu.

Real Madrid se nadao kiksu Barselone, posebno posle 0:0 u prvom poluvremenu, pa je po povratku sa odmora "pregazio" Espanjol. I u Barseloni je prvi deo utakmice završen bez golova, ali su onda Madriđani "dodali gas" i slavili 4:1.

Trostruki strelac bio je Kristijano Ronaldo (59, 83, 91. minut), a gol za goste dao je i Marselo (79), dok je za domaći tim mrežu pogodio Stuani u 73.

Poslednje kolo rešiće dilemu ko će u kvalifikacije za Ligu šampiona, a ko u Ligu Evrope - Valensija ili Sevilja, kao i ko će uz Kordobu u niži rang. Za sada, u zoni ispadanja su Almerija i Eibar, ali Deportivo i Granada nisu prebrinuli tu brigu.

Parovi poslednjeg kola, 23. maja su: Atletik Bilbao - Viljareal, Levante - Elče, Barselona - Deportivo, Granada - Atletiko Madrid, Rajo Valjekano - Real Sosijedad, Eibar - Kordoba, Real Madrid - Hetafe, Selta - Espanjol, Almerija - Valensija i Malaga - Sevilja. Sve utakmice će početi u 18.30.