Božinov pogodio za pobedu Partizana

Dve pobede u jednom danu za crno-bele, ali i povreda koja je pokvarila raspoloženje u taboru šampiona.

Rezultatski, Partizan je odlično prošao u subotu.

Dan je počeo pobedom jedne selekcije igrača nad Aluminijem od 4:0, uz sjajan gol Nenada Marinkovića iz slobodnjaka, a zavšren druge selekcije fudbalera nad Terekom.

Rezultat 1:0 u Austriji, uz pogodak Valerija Božinova u 56. minutu sa bele tačke.

Prethodno je jedanaesterac za crno-bele iznudio Abubakar Oumaru, koji je debitovao za tim Zorana Milinkovića.

Oumaru je na teren, bukvalno, uskočio sa tribina, jer nije bio predviđen da igra, a zbog potrošnje kopletnog takmičarskog pogona u razmaku od nekoliko sati, trener Zoran Milinković nije na klupi imao nijednog igrača.

Upravo je Oumarouv ulazak i debi u crno-belom dresu došao posle velikog peha koji je zadesio srpskog šampiona. Naime, u 18. minutu utakmice, vraćajući se u odbranu, štoper Fabrisio je doživeo povredu i morao da bude zamenjen.

Njegovo mesto u odbrani zauzeo je vezista Darko Brašanac, Oumaru se na brzinu zagrejao i ušao na teren i učestvovao u akciji koja je donela Partizanu prednost.

Naredni meč na pripremama fudbaleri Partizana odigraće u sredu, 8. jula, protiv mađarskog Vašaša.

PARTIZAN: Živković - Vulićević, Balažic, Fabrisio (od 17. Abubakar), Petrović - Brašanac, Lukić - Trujić, Babović, Ninković - Božinov.