LŠ: Šampion Gibraltara ide dalje!

Ekipa Linkoln Redimps u gostima savladala Santa Kolomu 2:1 i u prvom evropskom nastupu izborila plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Šampion Gibraltara napravio je veliki uspjeh odigravši 0:0 sa Santa Kolomom u prvom meču, a u revanšu je napravio senzaciju.

Klub iz Gibraltara gubio je 1:0 na poluvremenu utakmice u Andori, a potom u nastavku napravio istorijski preokret.

Imena Entonija Bardona i Lija Kaskjara, strelava golova za Linkoln Redimpse ostaće ispisana zlatnim slovima u istoriju gibraltarskog fudbala.

Santa Koloma - Linkoln Redimps 1:2!

Priliku da učini nešto slično imao je i Folgore iz San Marina kojem je bio dovoljna pobjeda od 1:0 protiv jermenskog Pjunika za prolaz u narednu rundu, ali Jermenci nisu dozvolili iznenađenje.

Već poslije 45 minuta bilo je 2:0 za goste, a do kraja je domaćin uspio da zabije gol, tek da se ponovi rezultat 2:1 iz prvog meča.

Ekipa Nju Sejnts iz Velsa opravdala je ulogu favorita u duelu sa Toršavnom i poslije 2:1 u prvom meču slavila i u revanšu, i to sa ubjedljivih 4:1.

Gol u gostima za 1:1 donio je Krusejdersima iz Sjeverne Irske prolaz u narednu rudnu u duelu sa estonskom Levadijom, pošto je u prvom meču bilo 0:0.