LE: Hrabri Olimpic ipak ispao

Fudbaleri Olimpica odigrao bez golova protiv Spartaka u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Vukovima to nije bilo dovoljno za prolaz, poslije 1:1 u prvom meču.

Liga Evrope UŽIVO Spartak Olimpic Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Olimpic iz Sarajeva bio je na putu da u prvom istorijskom nastupu u evropskim takmičenjima savlada Spartak iz Trnave, ali su gosti uspjeli u prvom meču uspjeli da izjednače na 1:1.

I ne samo to! Mogli su "Vukovi" i u revanšu da izbore plasman u drugo golo, da je bilo malo više sreće i koncentracije.

Na kraju Spartak - Olimpic 0:0

Dalibor Pandža imao je dva minuta prije kraja utakmice stopostotnu priliku, ali je u situaciji "jedan na jedan" golman Spartaka izašao kao pobjednik.

Da je to zabio, to bi vjerovatno značilo i prolaz u drugo kolo za Olimpic, koji je u četvrtak odigrao vrlo hrabro i vrlo dobro u slovačkoj.

Nisu "vukovi" bili podređeni protivnik, naprotiv, držali su se odlično i trudili su se da dođu do prijeko potrebnog pogotka, ali na kraju ipak im to nije pošlo za rukom.

Revanš u Slovačkoj igra se pred ispunjenim tribinama, a “vukovima” treba bar jedan pogodak, jer je Spartak zabio u gostima.

Olimpic: Hamzić, Gligorov, Regoje, Bogičević, Merajić, Muharemović, Handžić, Smajić, Pandža, Raščić, Brković.

Spartak Trnava: Jakubeh, Tot, Godal, Nikolić, Conka, Halilović, Kasado, Sabo, Nasimento, Miković, Vlasko.

Bol to boj, ale postupujeme!

Posted by Spartak Trnava on Thursday, July 9, 2015

TOK UTAKMICE:

DRUGO POLUVRIJEME

Kraj utakmice u Trnavi. Spartak ide dalje.

Velika prilika za Pandžu u 88. minutu. bio je sam pred golmanom, ali protivnik je izašao kao pobjednik. kakva šteta!

Nova prilika za istog igrača u 74. minutu, Hamzić je bio već savladan, ali jedan igrač Olimpica je otklonio opasnost u posljednjem trenutku.

Vlasko u 70. minutu šutira preko gola, a dvije minute kasnije Hamzić je odbranio njegov šut sa pet metara.

Hamzić odlično brani u 57. minutu u situaciji jedan na jedan sa Harbom.

PRVO POLUVRIJEME

U finišu prvog dijela Slovaci su ofanzivniji. U 45. minutu Vlasko je šutirao neprecizno iz slobodnjaka, a potom je Kasado poslao loptu iznad gola Hamzića.

U 32. minutu ponovo isti akteri, ali i ponovo isti ishod, ostalo je 0:0.

Halilović je pokušao u 17. minutu da savlada Hamzića, ali neuspješno

U 8. minutu izgledna akcija Olimpica, ali lopta ipak ne doazi do Pandže koji je bio u dobroj poziciji.

Raščić je mogao u petoj minutu da dovede Olimpic u vođstvo, ali je malo zakasnio na ubacivanje Smajića.