PLBiH: Maksimalni Zrinjski

U subotu su na programu bila četiri meča trećeg kola Premijer lige BiH.

Maksimalni Zrinjski Izvor: MONDO/Samir Cacan

U subotu su na programu bila četiri meča trećeg kola Premijer lige BiH. Nije bilo pobjednika u duelu Radnik- Velež 0:0 i Borac- Mladost 1:1, dok je Čelik sa 2:1 savladao Drinu, golom u sudijskoj nadoknadi. Zrinjski je sa 1:0 bio bolji od Travnika.

Zrinjski je na početku sezone jedina ekipa sa maksimalnim učinkom. Tri kola tri pobjede. Posljednji trijumf ostvarili su u subotu uveče. U Mostaru su sa minimalnih 1:0 savladali Travnik. Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Stevo Nikolić.

Uzbudljivo je bilo u Zenici gdje je čelik pobijedio Drinu. Sve zanimljivo dešavalo se u drugom poluvremenu. Najprije je Čelik poveo golom Karića u 62. minutu. Drina je brzo uzvratila i preko Ilića došla do izjednačenja. I kada se činilo da će meč završiti bez pobjednika u šestom minute sudijske nadoknade pogodio je Dedić za tri boda Čelika.

Radnik i Velež odigrali su bez golova u Bijeljini. Za goste je to treći remi ove sezone.