SUPERLIGA: Domaćini bez gola!

Nijedan od tri kluba koji su ove subote popodne igrali pred svojim navijačima nije uspeo da zatrese protivničku mrežu.

SUPERLIGA: Domaćini bez gola!  Izvor: MN PRESS

U mečevima sedmog kola Superlige igranim u subotu od 17 časova domaćinima - krompir!

Nijedan od tri tima koji su igrali pred svojim navijačima nije uspeo da pronađe put do protivničke mreže, a samo je Rad osvojio bod.

"Građevinari" su odigrali 0:0 sa poslednjeplasiranom Jagodinom, OFK Beograd je izgubio od Mladosti 0:1, autogolom Ivana Rogača u 8. minutu, dok je Spartak "razbijen" u Subotici 0:3 od Metalca. Bila je to "brzopotezna" pobeda gostijiu, golovima Merdovića u 33, Stanojevića u prvom minutu nadoknade i Sedlara u 47.

Najviše uzbuđenja, iako se na to čekalo do poslednjih trenutaka meča, viđeno je na Banjici, gde je Rad mogao do sva tri boda, ali je golman Jagodine Đorđe Nikolić odbranio penal Nemanji Mihajloviću. Upravo je Nikolić skrivio najstrožu kaznu, kada je oborio vezistu domaćih Uroša Nenadovića.

Bez obzira na drugi uzastopni bod, Jagodina je ostala poslednjeplasirani tim Superlige, a u problemu se nalazi i Spartak, koji je vezao četvrtu utakmicu bez pobede (dva poraza i dva remija).

Subotičanima nisu pomogli ni debitanti Maksim Fedim i Eke Uzoma, kao što i OFK Beogradu nije mnogo značio prvi ulazak Daniela Avramovskog, koji je među "romantičarima" na pozajmici iz Crvene zvezde.