EURO bez Holandije, Hrvatska prošla, BiH u baražu!

Poznato je ko direktno ide u Francusku! Turci u triler završnici zauzeli mesto ispred Holandije!

Od Francuske 1984. do Ukrajine i Poljske 2012. trajao je niz evropskih prvenstava na kojima je učestvovala reprezentacija Holandije. 1988. je bila šampion, a od tada je tri puta igrala u polufinalu, a dva puta u četvrtfinalu.

Sledećeg leta ponovo je nećemo gledati na evropskoj smotri. Posle sedam uzastopnih učešća, izgubila je večeras od Češke 2:3 i sama sebi raspršila nadu da bi mogla da ode na EURO.

I ne samo to, već su "lale" prvi put u ISTORIJI izgubile dve takmičarske utakmice kod kuće. Eto, u takvoj su krizi!

Umesto njih, u Francusku odlazi Turska, golom Seldžuka Inana minut pre kraja utakmice protiv Islanda, za konačnih 1:0! Kazahstan je slavio u Letoniji istim rezultatom i pogurao Turke na veliku smotru!

Gol za istoriju:

Gol koji će Turska pamtiti večno.

Večeras slavi i Hrvatska! U našem komšiluku slave Gracijana Pelea, koji je doneo "Azurima" trijumf nad Norveškom posle preokreta (2:1). Hrvati su uradili šta je do njih, pobedili Maltu u gostima 1:0 i direktno se plasirali, preskočivši Norvežane.

Bosna i Hercegovina vodila je žestoku bitku na Kipru i golom Milana Đurića slavila 3:2. Ona će igrati u baražu. Pročitajte kako je tekla ta utakmica u izveštaju naših kolega sa portala mondo.ba

Ovo je odlučujući gol:

...

Dakle, direktni učesnici Evropskog prvenstva su: Island, Češka, Belgija, Vels, Španija, Slovačka, Nemačka, Poljska, Engleska, Švajcarska, Severna Irska, Rumunija, Austrija, Rusija, Italija, Hrvatska, Portugal, Albanija, Turska i domaćin Francuska!

Preostala četiri učesnika dobićemo posle baraža!

/Inan 89'/

TABELA: Češka 22, Island 20, Turska 18, Holandija 13, Kazahstan 5, Letonija 5.

/Ramzi 50', Bejl 86'/

TABELA: Belgija 23, Vels 21, BiH 17, Izrael 13, Kipar 12, Andora 0.

/Perišić 25'/

TABELA: Italija 24, Hrvatska 20, Norveška 19, Bugarska 11, Azerbejdžan 6, Malta 2.

UŽIVO:

KRAJ UTAKMICA!

89' Heroj Turske je Seldžuk Inan!!! Turci vode kod kuće protiv Islanda 1:0, sa igračem manje i po svemu sudeći odlazi u Francusku kao najuspešnija trećeplasirana ekipa!

84' Belgija završava posao. Azar pogađa za 3:0. Ovom pobedom će se popeti na prvo mesto FIFA rang liste!

83' Robin Van Persi smanjuje zaostatak Holandije na samo gol. Sada Česi vode 2:3! U međuvremenu, Belgija duplira vođstvo (2:0), a Italijani okreću protiv Norveške (2:1). Dakle, Hrvatska će po svemu sudeći direktno.

- Turci će tražiti pobedu sa igračem manjem jer je upravo isključen Gohan Tore.

77' Italijani su izjednačili protiv Norveške - 1:1. Gol je postigao Alesandro Florenci. Hrvati su pred direktnim plasmanom!

- Ako Belgija zadrži vođstvo do kraja, biće prva ispred Velsa. Pošto Kazahstan vodi u Letoniji, Turskoj je potreban gol za pobedu, koja bi ih odvela direktno na EURO, najuspešniji trećeplasirani tim.

67' Bosna opet vodi na Kipru! Strelac je Milan Đurić! 3:2.

66' Holandija gubi 0:3 kod kuće od Češke! Ovaj gol dali su sami sebi (Robin Van Persi). Nedugo potom, zatresla se i mreža gostiju. Strelac je Huntelar - 1:3.

64' Kazahstan vodi u Letoniji, 1:0! Belgija vodi protiv Izraela, a strelac je upravo Mertens!

55' I Vels je poveo kod kuće protiv Andore. Strelac je Aron Remzi.

54' Prvi gol u nastavku postigao je Dimitar Rangelov. Duplirao je vođstvo Bugarske protiv Azerbejdžana - 2:0.

Jedan od upečatljivih momenata prvih poluvremena je i veliki promašaj Drisa Mertensa:

...

44' Medunjanin ponovo pogađa za BiH i izjednačuje na 2:2. Česi u Holandiji ostaju sa igračem manje.

37' Po svemu sudeći, na predstojećem Evropskom prvenstvu neće igrati Holanđani! Potrebna im je, između ostalog, pobeda protiv Češke, a gube 0:2! Strelac drugog gola za goste bio je Josef Sural.

U međuvremenu, Kipar je preokrenuo protiv BiH i sad vodi 2:1! Golove su postigli Haralambidis i Mitidis.

- Mali podsetnik:

Sigurni učesnici baraža za plasman na Evropsko prvenstvo, bez obzira na rasplet u večerašnjim mečevima, su: Danska, Republika Irska, Slovenija, Švedska i Ukrajina. Žreb je 18. oktobra, nosioci će biti određeni na osnovu UEFA koeficijenta tj. rang liste, a utakmice će biti odigrane od 12. do 18. novembra.

25' Serija golova!

Italija - Norveška 0:1, Malta - Hrvatska 0:1 i jako važno: Holandija - Češka 0:1! Jasno je da ovaj rezultat u svakoj varijanti eliminiše Holanđane.

20' Bugari vode protiv Azerbejdžana, pogotkom Mihaila Aleksandrova. I jedni i drugi nemaju šansu da se plasiraju.

15' Prvi gol pao je na Kipru, gde BiH vodi protiv domaćina, golom Harisa Medunjanina. Ako "zmajevi" slave večeras, sigurno će biti treći u Grupi B.