Oporavak velikih i 7+ u Limi

Bez iznenađenja, ali ne i bez uzbuđenja, u drugom kolu južnoameričkih kvalifikacija za Mundijal 2018.

Reprezentacija Brazila rutinski je u Fortalezi pobedila Venecuelu - 3:1 (2:0), dok se Argentina sa gostovanja Paragvaju vratila sa jednim bodom, odigravši bez golova.

To su pozitivni rezultati za dve najveće južnoameričke fudbalske nacije, nakon poraza u prvom kolu (Čile - Brazil 2:0, Argentina - Ekvador 0:2).

Čile i Ekvador uspeli su da ostvare nove trijumfe i sa ukupno šest bodova se izdvoje na čelu tabele, zajedno sa Urugvajem.

Urugvajci su u derbiju, bez suspendovanog Luisa Suareza, očitali lekciju Kolumbiji (3:0), Ekvador je na veoma teškom terenu u Kitu slomio otpor Bolivije u poslednjih 10 minuta, dok je Čile protiv Perua u Limi slavio rezultatom 4:3.

Peru je od 23. minuta igrao bez isključenog Kueve, uprkos tome uspeo da povede sa 2:1, ali su gosti do poluvremena preokrenuli na 2:3 i u nastavku sačuvali vođstvo.

/Farfan 10, 36p, Gerero 90+2 - Sančez 7, 44, Vargas 41, 49/

TABELA: Urugvaj 6, Ekvador 6, Čile 6, Paragvaj 4, Brazil 3, Kolumbija 3, Argentina 1, Peru 0, Venecuela 0, Bolivija 0.

Naredna dva kola na programu su 12/13. i 17. novembra. U prvom terminu na programu je veliki derbi Brazil - Argentina, a u drugom se izdvajaju mečevi Kolumbija - Argentina i Urugvaj - Čile.

Kao i ranije, na Svetsko prvenstvo direktno će se plasirati četiri najbolje selekcije iz Južne Amerike, dok će petoplasirana u baraž protiv pobednika kvalifikacija u zoni Okeanija (bilo bi iznenađenje ako to ne bude Novi Zeland).