SERIJA A: Smena na vrhu!

Derbi meč 9. kola Serije A završen pobedom gostiju iz Rima.

Dugo je Fiorentina predvodila klubove Serije A, međutim, više ne.

U derbi meču 9. kola, do ove utakmice trećeplasirana "vučica" slavila je u Firenci 2:1 i smenila ljubičaste na prvom mestu tabele.

Dva "ujeda" bili su dovoljni gostima da dođu do tri boda, iako je domaćin bio opasniji, posebno u drugom poluvremenu.

Rani pogodak Mohameda Salaha u 7. minutu, izuzetno preciznim udarcemsa ivice kaznenog, omogućio je igračima Rome da dobiju na samopouzdanju. Prepustili su rivalu inicijativu i posed lopte i onda u 34. minutu izveli sjajan kontranapad u kojem su se Žervinjo i Salah našli usamljeni pred golmanom Tatarušanuom. Prvi je rešio da sam završi akciju, a učinio je to na najbolji način po svoj tim.

U drugom poluvremenu Fiorentina je krenula agresivno, imala mnogo veći posed lopte, međutim, tek u poslednjim sekundama utakmice uspeli su domaći igrači da smanje razliku. Učinio je to "rezervista" Babakar, ali čim je lopta krenula sa centra, sudija je svirao kraj derbija.

Inače, Mohamed Salah nije slavio pogodak protiv kluba za koji je nastupao prošle sezone na pozajmici iz Čelsija, iako se Egipćanin letos nije baš u najboljim odnosima rastao sa "ljubičastima", koji su svim silama pokušavali da ga zadrže u Firenci.

Reprezentativac Srbije Nenad Tomović bio je u sastavu Fiorentine za ovu utakmicu, ali nije ulazio u igru.

U drugom meču igranom u nedelju predveče, Lacio je kao domaćin slavio protiv Torina 3:0. Dušan Basta i Sergej Milinković-Savić odigrali su ceo meč za Rimljane, dok Filip Đorđević nije dobio priliku da se nađe u igri.