Kad je teško, tu je Suarez!

Barselona gubila, ali pobedila Eibar zahvaljujući het-triku Urugvajca.

Od kada se Lionel Mesi povredio, fudbaleri Barselone u Primeri su igrali po sistemu toplo-hladno (dva poraza i dva remija), ali je onda u 9. kolu vezana još jedna pobeda.

Na Kamp Nou pao je Eibar - 3:1. Očekivano, međutim, teže nego što se pretpostavljalo.

Gosti su šokirali domaće navijače pogotkom Bastona u 10. minutu, posle loše reakcije domaće odbrane.

Do odlaska na odmor Luis Suarez je uspeo da izjednači, na asistenciju Sandra, ali najveće zasluge za taj pogodak idu na račun Serhija Busketsa. Vezista Barse je sjajno proigrao Sandra dodavanjem preko dobrane Eibara, a ovaj iz prve, u skoku, prosledio loptu do Suareza, kojem je preostalo samo da se pokloni i sprovede je u mrežu.

Bio je to prvi od tri pogotka sjajnoj Urugvajca, koji je u dosadašnjih devet mečeva španskog prvenstva osam puta bio strelac, a upisao je i dve asistencije.

Stvari je na očekivano postavio u 48. minutu, kada je Neimar "ukrao" loptu defanzivcima Eibara i nesebično asistirao Suarezu koji je šutirao bez greške.

Konačnih 3:1 urugvajac je postavio u 85. minutu, iako je samo dva minuta kasnije delovalo da bi situacija mogla da se zakomplikuje, pošto je Havijer Maskerano zbog prigovora sudiji dobio crveni karton. I ovaj put uloga asistenta pripala je Neimaru.

Barselona je ovom pobedom nastavila da održava korak sa Real Madridom, koji ima isti broj bodova (21), ali i daleko bolju gol-razliku (21:3 naspram Barsinih 20:12).