Zmajići bolji od Turske

Juniorska reprezentacija BiH pobijedila je u Bakuu Tursku sa 2:1.

Juniorska reprezentacija BiH pobijedila je danas u Bakuu Tursku sa 2:1 u prvom susretu grupe  pet kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvo poluvrijeme završeno je sa prednošću Turske, a strijelac je bio Berkaj Ozcan u 13. minutu.

U drugom periodu igre naši juniori su uspjeli su da preokrenu rezultat preko Zinedina Mustedanagića u 50. minutu i kapitena Amera Gojaka u 79. minutu.

Izabranici Tonija Karačića će se u drugom kolu sastati sa Ukrajinom 12. novembra.

„Utakmica je bila kvalitetna. Rezultat 2:1 u našu korist je zaslužen. Otvaranje utakmice nije bilo dobro jer je Turska imala inicijativu, stvarala pritisak i postigla pogodak. Nakon gola smo mi bili bolja ekipa i stvorili smo nekoliko dobrih prilika koje u prvom poluvremenu nismo iskoristili. Momci su ipak uspjeli da se vrate u drugom dijelu igre gdje smo nakon isključenja protivničkog igrača izjednačili rezultat. Uz dobru kontrolu i posjed lopte na kraju smo postigli još jedan gol za pobjedu. Čestitam igračima na odličnoj utakmici. Pobijedili smo veoma kvalitetnu Tursku i predstavili i našu državu na najbolji način“, rekao je selektor naše reprezentacije Toni Karačić.

Turska-Bosna i Hercegovina 1:2 (1:0)

Turska: Ubeyd Adiyaman, Yusuf Acer, Burak Bekaroglu, Ertugrul Ersoy, Abdurrahman Canli, Abdullah Balikci, Cengiz Under, Alican Ozfesli (87. Sabit Yilmaz) , Fatih Aktay, Berkay Ozcan (50. Merih Demiral), Hayrullah Alici (65. Muhammet Karako). Selektor: Vedat Inceefe.

Bosna i Hercegovina: Emir Ćutahija, Advan Kadušić, Kemal Osmanković, Arman Ćorović, Elmedin Herić (90. Darko Jović), Darko Todorović, Zinedin Mustedanagić, Amir Hadžiahmetović, Amer Gojak, Vladimir Kremenović (67. Ermedin Demirović), Sanjin Lelić (60. Veedad Gljiva). Selektor: Toni Karačić.