"Zmajićima" ne pomaže ni Amirovo remek djelo

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine u utakmici drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo poražena je od Ukrajine rezultatom 1:3.

Poslije trijumfa protiv Turske 2:1, juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine u utakmici drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo poražena je od Ukrajine, rezultatom 1:3.

U susretu igranom na turniru u Bakuu, BiH je povela evrogolom fudbalera Željezničara Amira Hadžiahmetovića u 10. minutu. Izjednačio je u 45. Oleksei Gutsuliak. Ukrajinci su preokrenuli rezultat u 64. minutu utakmice, kada je golmana Emira Ćutahiju matirao Oleksij Ščebetun. Konačan rezultat susreta postavio je isti igrač u 83. minuti.

...

Drugi meč drugog kola od 15 sati igraju Azerbejdžan i Turska.

U trećem kolu BiH će se 15. novembra sastati sa domaćinom Azerbejdžanom, dok će Turska snage odmjeriti sa Ukrajinom.

Prema trenutnom stanju na tabeli Ukrajina vodi sa maksimalnih šest bodova iz dvije utakmice, dok BiH ima polovičan saldo, odnosno tri boda. Turska i Azerbejdžan sa utakmicom manje su bez bodova.