Superklasiko "prljav" i bez pobednika

Derbi 3. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. Argentina - Brazil završen podelom "plena" - 1:1

Sa nestrpljenjem su svi očekivali novi veliki derbi "najfudbalskih nacija" Argentine i Brazila na Monumentalu u kvalifikacijama za Mundijal 2018.

Meč, koji je zbog obilne kiše odložen za 24 časa, završen je bez pobednika - 1:1 (1:0).

Argentina je od starta zaigrala agresivno, imala je incijativu, što je materijalizovala u 34. minutu meča, kada je preko Ezekijela Lavacija stigla do vođstva.

Sjajnu akciju "gaučosa" započeo je Di Marija, Iguain je prosledio loptu u šesnaesterac, a onda je fudbaler Pari sen Žermana bio precizan tik ispred protivničkog golmana.

Brazilci su nakon toga tražili igru kojom bi odgovorili agilnim domaćinima, koji su nastupali bez najboljeg fudbalera Lea Mesija.

U 58. minutu uspeli su da izjednače. Lukas Lima zabeležio je prvi gol za Brazil nakon što je dobro reagovao i odbijenu loptu proslediou mrežu rivala. Prethodno je Daglas Košta pogodio prečku, a nakon uzdaha zbog propuštene prilike, Lima je već "spakovao" gol.

derbi

Meč na Monumentalu obilovao je grubom igrom i žestokim startovima. Arbitar Antonio Arias progledao je u nekim situacijama igračima "kroz prste", ali je u finišu meča morao da se maši za džep i pokaže crveni karton.

Zaradio ga je David Luiz, koji je za dva minuta napravio dva gruba prekršaja. Najpre je laktom udario Dibalu, a onda je "pokupio" i Lukasa Bilju, zbog čega je u 88. minutu morao van terena.

Argentina sada posle tri odigrana kola ima samo dva osvojena boda, dok je Brazil sakupio četiri.