Baraž za EP: Iz Ljvova se vidi Francuska!

Ukrajina pobedila Sloveniju 2:0 i propustila priliku da već u prvoj utakmici "overi" plasman. Gosti ne mogu biti nezadovoljni.

Više od 35.000 navijača na Ljvov areni počelo je da u subotu slavi plasman Ukrajine na Evropsko prvenstvo.

Pogocima Andreja Jarmolenka i Jevgena Seleznjova, njihova reprezentacija pobedila je Sloveniju i zaista napravila veliki korak ka Francuskoj.

UKRAJINA - SLOVENIJA 2:0 (1:0)

Po jednim golom u oba poluvremena, izabranici Mihaila Fomenka srušili su otpor gostiju, koji će imati za čim da žale. Pre svega, zbog katastrofalne reakcije svog najiskusnijeg igrača Milivoja Novakovića (36), koji je u prvom delu meča početnički primio loptu, usamljen u kaznenom prostoru.

Da je bio pribraniji i da je savladao Andreja Pjatova, Slovenci bi imali značajno veće šanse da u revanšu u utorak (18.00) obrnu situaciju u svoju korist.

Sa druge strane, ekipa Srećka Kataneca ne može biti potpuno nezadovoljna, jer je Seleznjov u drugom delu pogodio i stativu. Nema dileme da bi povratak iz minusa od tri gola bio prava nemoguća misija.

1:0 Jarmolenko.

2:0 Seleznjov

Ni početnih 0:2 ne ohrabruje Slovence, ali im daje razlog za nadu da će se drugi put od osamostaljenja naći na Evropskom prvenstvu.

Nekadašnji igrač Partizana Branko Ilić odigrao je u Ljvovu ceo meč za Slovence, dok je bivši ofanzivac Crvene zvezde Nejc Pečnik ušao u igru u 73. minutu.

U subotu uveče počeće i preostali dvomeč baraža za EURO: Danska Švedska.