Mađari zasluženo na EURO 2016!

Mađarska dvostrukom pobedom nad Norveškom izborila ono što su joj Turci "oteli" u oktobru.

Reprezentaciji Mađarske 21. je učesnik predstojećeg Evropskog prvenstva u Francuskoj!

Posle pobede nad Norveškom u Oslu 1:0, Mađari su i u Budimpešti potvrdili da su trenutno, ako ne bolja, onda svakako konkretnija ekipa - 2:1 (1:0)!

Tamaš Priskin u 14. minutu je doveo domaće u vođstvo, pošto je prihvatio dugu loptu, vukao je do ivice kaznenog prostora i onda iskosa sa leve strane obezbedio prostor i vreme da pored trojice defanzivaca nanišani i pogodi suprotni ugao.

Norveška je pred kraj drugog poluvremena počela da kontroliše igru i preti veteranu Gaboru Kiraljiju, ali izjednačujućeg pogotka nije bilo.

Najbolju šansu propustio je Hofland, koji je u 76. minutu posle kornera pogodio stativu, udarcem glavom.

Kazna je stigla sedam minuta kasnije, kada je lopta centrirana na peterac pogodila Markusa Henriksena u nogu i uz pomoć stative prevarila golmana Nilanda... Autogol, 2:0!

Sa ukupnih 3:0 i još samo sedam minuta do kraja, bilo je jasno da Skandinavci više ne mogu ništa konkretnije da urade. U 87. minutu dali su počasni gol i to upravo Henriksen - 2:1.

Mađarska je tako stigla na cilj, koji je bio na vidiku poslednjeg dana takmičenja u kvalifikacionim grupama, ali je tada Turska u 89. minutu došla do pobede nad Islandom i postala najbolja trećeplasirana selekcija.