Despotović golovima doneo trofej Kairatu (VIDEO)

Srpski napadač dvostruki strelac u finalu Kupa Kazahstana. Za razmišljanje u Crvenoj zvezdi.

Crvena zvezda ga ne želi nazad, ali možda bi u Ljutice Bogdana mogli još jednom da razmisle.

Đorđe Despotović ima odličnu sezonu iza sebe u dresu kazahstanskog Kairata, kojem je ove subote sa dva gola doneo trofej u Kupu.

Tačnije, Kairat je pobedom 2:1 sačuvao pehar osvojen prošle sezone i donekle se revanširao Astani za nedavno izgubljenu trku u nacionalnom prvenstvu.

Domaćin je imao prednost na poluvremenu, ali je po povratku sa odmora "proradio" Despotović.

Srpski napadač u 48. minutu je izjednačio rezultat, a zatim u 70. doneo pobedu svom timu. Prethodno je za Astanu pogodio Tvumasi u 29. minutu.

golovi

Bili su to njegov treći i četvti gol u poslednje dve utakmice sezone. Sada mu, pošto je istekla pozajmica, predstoji povratak u Srbiju, ali su iz Crvene zvezde poručili da im nije potreban, tako da će morati u potragu za novim klubom.

S obzirom na to da je drugi strelac lige i formu u kojoj je završio sezonu, potraga ne bi trebalo da potraje.

Pored Despotovića, za Kairat je igrao i defanzivac Žarko Marković, dok su na suprotnoj strani bili zlatni "orlić" Nemanja Maksimović i golman Nemanja Erić.