Partizan pobedio i nije primio gol!

Partizan u 18. kolu Superlige pobedio Novi Pazar 3:0 i tako prekinuo dve sive jesenje serije. Strelci Božinov i Ninković dva puta.

Partizan pobedio i nije primio gol! Izvor: MN PRESS

Svakom nizu dođe kraj tako i Partizanovom!

Ovaj put crno-beli nisu prekinuli seriju pobeda. Nisu ni broj utakmica bez primljenog gola. Naprotiv!

"Parni valjak" je u 18. kolu Superlige, pred NEKOLIKO STOTINA navijača u Humskoj, savladao Novi Pazar 3:0 (1:0) i tako ostvario prvi trijumf u domaćem šampionatu posle više od mesec dana (18. oktobra pobeđen Javor 3:2), a nakon tačno dva meseca Partizan u Superligi nije primio gol.

Poslednji put je mreža aktuelnog šampiona Srbije ostala netaknuta 20. septembra u duelu sa Radničkim u Beogradu. Doduše, ni crno-beli tada nisu uspeli da trijumfuju.

Od te utakmice u Humskoj sa Nišlijama, Partizan je na svim frontovima odigrao 12 mečeva i samo je protiv Sinđelića u Kupu Srbije uspeo da ostvari "nulu" na kontu rivala.

Imao je Novi Pazar nekoliko odličnih prilika u subotu uveče, ali oslabljena odbrana domaćeg tima, zahvaljujući pre svega golmanu Filipu Kljajiću, Miroslavu Vulićeviću i Nemanji Subiću, nije poklekla.

Valeri Božinov u 32. i Nikola Ninković u 50. i 90. minutu iskoristili su šanse za Partizan, koji je upisao tek osmu pobedu u Superligi. Nisu crno-beli briljirali, ali su zasluženo stigli do bodova. Ninković je odigrao odličnu utakmicu, a pored njega se istakao i dvostruki asistent Saša Ilić.

Ljubinko Drulović morao je da napravi velike promene u centralnom redu odbrane. Nije mogao da račina na povređene Gregora Balažica, Miloša Ostojića i Fabrisija, tako da su šansu dobili Lazar Ćirković i Ivan Bandalovski kao prinudno rešenje.

U drugom poluvremenu na teren se vratio posle duže pauze zbog povrede mišića Andrija Živković.

Pobeda protiv Novog Pazara bila je lepa uvertira pred put na meč 5. kola Lige Evrope u Alkmar.

OSTALI REZULTATI 18. KOLA U PETAK I U SUBOTU.

PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Bandalovski, Ćirković, Subić - Jevtović, Ilić - Oumaru, Babović, Ninković - Božinov.

NOVI PAZAR: Zečević - Stevanović, Trtovac, Vuković, Kostić - Šarac, Osmanagić, Todorović - Vusljanin, Pavlović - Radivojević.

TOK UTAKMICE

Kraj!

90+2 - GOOOL! Asistencija Saše Ilića i drugi gol Nikole Ninkovića!

Ninković 2

83' - Božinov je ustupio mesto Šaponjiću.

75' - Zečević na drugoj strani nesiguran, ali brani.

74' - Velika prilika za Novi Pazar, Vulićević izbila u korner ispred našadača gostujućeg tima. Odmah potom i Subić spasava gol Partizana posle udarca Vusljanina.

- IZEMEN: Nemanja Petrović je ušao umesto Marka Jevtović, u Novom Pazaru još dve promene: Ivan Obrovac umesto Ivana Todorovića i Dino Zilkić umesto Amera Osmanagića.

70' - Kljajić nije dozvolio da Novi Pazar smanji, kao i na drugoj strani Zečević posle udarca Živkovića.

62' - Andrija Živković umesto Abubakara. Vratio se mladi fudbaler na teren posle povrede.

55' - Anes Rušević je snažno šutirao, ali nije pogodio gol.

50' - GOOOL! Prelep pogodak Nikole Ninkovića. Fudbaler Partizana poigrao se sa svojim čuvarom, "lažnjakom" ga se potpuno oslobodio, a onda sa 18-19 metara plasirao loptu iza leđa Zečevića. Veoma lepo!

Ninković

- Počelo je drugo poluvreme.

Kraj lošeg prvog poluvremena, posle kojeg Partizan zasluženo vodi!

42' - Ninković je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, Zlatko Zečević odbio loptu do Stefana Babovića, koji nije uspeo da stigne na vreme da je pošalje u mrežu. Anes Rušević je ušao u igru umesto povređenog Radivojevića.

40' - Ćirković je nehotice udario Vladimira Radivojevića. Radmilo Ivančević mora da izvrši prvu izmenu.

34' - GOOOL! Partizan vodi golom Valerija Božinova. Saša Ilić dao je dugu loptu između defanzivaca Novog Pazara, a Bugarin se odlično snašao i proturio loptu pored Zečevića. Deveti gol Božinova u Superligi!

Božinov

20' - Subić je imao veliku priliku posle dodavanja Ilića, ali je iskosa sa leve strane pogodio spoljnji deo mreže.

18' - Saša Ilić je posle prodora po desnoj strani odigrao za Ninkovića, čiji volej nije bio dovoljno dobar da Partizan povede. Lopta je prošla tik pored stative.

- Na stadionu u Humskoj nikad manje publike. Pitanje je da li brojka prelazi 1.000!

10' - Nemanja Subić je lepo prošao po levoj strani, ubacio na "drugu stativu", gde je Oumaru Abubakar pokušao atraktivno, ali je šutirao preko gola.

2' - Partizan je imao kontru, ali je zaustavljen Nikola Ninković. Novi Pazar je odmah potom izveo i drugi korner. Filip Kljajić je bio siguran.

1' - Utakmica je počela, korner za Novi Pazar.