Bajern se uvek izvuče... jer je najbolji!

Bavarci pobedili Šalke u Gelzenkirhenu 3:1 i sačuvali ubedljivu prednost na tabeli Bundeslige posle 13. kola.

Tek što je prošlo nešto više od 11 minuta igre na stadionu u Gelzenkirhenu Bajern je stigao do vođstva. Gosti su poveli, u najmanju ruku, srećnim i neobičnim golom Davida Alabe.

Odlični Austrijanac je pokušao iz daljine, gađao je desni golmanov ugao, ali je lopta zvršila u visokom luku u levom. Ralf Farman je već krenuo u stranu gde je Alaba želeo da uputi loptu, ali kada se ona odbila od fudbalera Šalkea i promenila pravac, za njega i domaći sastav već je bilo kasno.

Bajern je poveo 1:0, a kada je tako, onda je i stići do boda, bez obzira igrali kod kuće ili na Alianc areni, izuzetno teško protiv Bajerna.

Šalke je na kraju izgubio 1:3 (1:1)!

Domaći sastav uprkos tome što je posle samo šest-sedam minuta uspeo da izjednači, golom Maksa Majera u stilu Lotara Mateusa, Havi Martinez je bio na pravom mestu, potpuno zaboravljen od odbrane Šalkea, i loptu serviranu kao na taci od strane Arjena Robena rutinski glavom prosledio u mrežu.

Dovoljno za tri boda!

Da dva gola ne budu sve od Bajerna u Gelzenkirhenu pobrinuo se Tomas Miler u sudijskoj nadokandi.

Bajern ima 37 bodova, Borusija Dortmund 29, Šalke je sedmi sa 20.