Fudbaleri Herte savladali su "davljenika" Hofenhajm i tako na tabeli skočili na sjajno četvrto mesto. Ispred njih samo Bajern, Dortmund i Volfsburg.

Herta u kvalifikacijama za Ligu šampiona? Kako vam se to čini?

Njihovi navijači "sanjaju san" pošto je tim za koji navijaju pravi hit Bundes lige i posle 13. kola zauzima visoko četvrto mesto i to ispred velikana poput Menhengladbaha, Leverkuzena, Šalkea...

Povezane vesti

Pobeda koja ih je plasirala tako visoko ostvarena je u Berlinu, u snežnoj atmosferi, a savladali su ekipu Hofenhajma 1:0.

Ako jedni imaju savršenu sezonu, drugi imaju najgoru od kada su se plasirali iz "cvajte".

Hofenhajm je ovim porazom učvrstio poslednje mesto i ima samo osam bodova iz 13 utakmica, a poslednji, i prvu pobedu ove sezone, ostvarili su još u septembru.

Koliko ih ne ide ove sezone govori i način na koji su primili gol...

Bio je to autogol kapitena Eugena Polanskog koji je posle slobodnog udarca glavom skrenuo loptu u sopstvenu mrežu, a dodatni problem u odbrani kod ovog prekida svakako je predstavljao sneg, zbog koga je kasnilo i drugo poluvreme.

U nastavku meča sneg se pritajio, a navijači su se svakako namučili da pogledaju utakmicu zbog velike količine snežnih pahuljica koje su padale po fudbalskom igralištu, a u takvoj atmosferi bolje se snašao domaćin i u narednih 45 minuta sačuvao vođstvo i četvrto mesto.