Ninković polomio nogu Kalsenu-Brakeru!

Po povratku u Nemačku utvrđena je teška povreda štopera Augzburga, izazvana preoštrim i nepotrebnim startom Nikole Ninkovića.

Prelom fibule leve potkolenice i, kasije će biti utvrđeno, možda i teška povreda samog skočnog zgloba.

Ispostavilo se da je 31-godišnji štoper Augzburga, Jan-Ingver Kalsen-Braker zadobio tešku povredu usled nepotrebnog i preoštrog starta mladog veziste Partizana, Nikole Ninkovića. Već u prvi mah, posle prvog usporenog snimka, slutilo je na prelom noge, što je potvrđeno po povratku nemačkog tima kući.

Augzburg je dan posle burne pobede nad Partizanom u Humskoj, golom Raula Bobadilje u 90. minutu za potrebnih 1:3, na Twitter profilu objavio Kalsen-Brakerovu sliku s nogom u gipsu. Dopisano je i par osnovnih podataka, da se radi o prelomu i da ga čeka duga pauza.

Za sada nije poznato koliko duga.

Sudija Paolo Taljavento pomilovao je Ninkovića time što mu je pokazao samo žuti karton.

Kalsen-Braker iznet je s terena u tom 40. minutu, pri vođstvu Partizana od 1:0, potom je Taljavento – da li svestan da je možda pogrešio što nije isključio Ninkovića – dosudio sporan faul Ivana Bandalovskog u 45. minutu, dao žuti karton Andriji Živkoviću zbog prigovora, a čovek koji je pet minuta ranije ušao u igru umesto Kalsena-Brakera, Jeong-ho Hong, postigao je gol glavom za 1:1 i nagovestio potpuni preokret u nastavku.

Završeno je rezultatom 1:3, što je Augzburgu bilo dovoljno za plasman u nokaut fazu Lige Evrope.