I to se desilo - prvo isključenje Džeke u karijeri

Arbitar Andrea Đervasoni neće ostati u lijepom sjećanju napadaču Rome, koji je u današnjem duelu sa Đenovom prvi put u karijeri zaradio crveni karton!

Edin Džeko isključen je prvi put u karijeri!

Napadač "vučice" u duelu sa Đenovomm, pri rezultatu 1:0, tražio je od arbitra Andree Đervasonija penal zbog navodnog povlačenja od strane Ezekija Munjoza, a nakon što je sudija samo odmahnuo rukom, bh. fudbaler neprimjereno je reagovao i opsovao na engleskom:

"FUCK OFF!",

…nadajući se da Đervasoni neće razumjeti. Ipak, sudija iz Mantove dobro je shvatio šta mu je "dijamant" poručio, pa mu je pokazao direktan crveni karton i put u svlačionicu u 75. minutu.

Uprkos Džekinom isključenju, Roma je postigla još jedan gol do kraja, i to preko mladog Nigerijca Sadika Umara, koji je minut prije kraja postavio konačnih 2:0.