Melu tri meča zbog "Brus Li" udarca

Temperamentni "vezista" Intera moći će ponovo da igra tek od 19. januara i kup duela sa Napolijem.

Brazilac Felipe Melo propustiće naredne tri utakmice u Seriji A zbog oštrog prekršaja nad fudbalerom Lacija, Argentincem Lukasom Biljom.

Melo je dobio direktan crveni karton zbog incidenta u 90. minutu utakmice, koju je njegov tim izgubio rezultatom 2:1 i time spao na samo bod prednosti u odnosu na drugoplasirani Fiorentinu i trećeplasirani Napoli.

Melo je nekoliko minuta pre toga skrivio penal nad Sergejom Milinković-Savićem, koji je Samir Handanović uspeo da odbrani, ali je Antonio Kandreva pritrčao i smestio odbitak u mrežu.

"Nažalost, Melo je uradio dve glupe stvari", prokomentarisao je trener Intera Roberto Manćini.

Felipe Melo udara Lukasa Bilju

Melo neće biti u konkurenciji za mečeve protiv Empolija i Atalante u gostima, odnosno Sasuola na stadionu Đuzepe Meaca, a imaće pravo nastupa u četvrtfinalnoj kup utakmici protiv Napolija 19. januara.

"Ja jesam nestašan fudbaler, ali to je moj kvalitet", izjavio je letos Felipe Melo, prilikom dolaska na potpisivanje ugovora sa Interom.

On je pre toga branio boje Galatasaraja, Juventusa, Fiorentine... dok je za nacionalni tim Brazila nastupio na 22 utakmice.

Zanimljivo je da se od reprezentacije oprostio crvenim kartonom u četvrtfinalu Svetskog prvenstva 2010. godine u Južnoj Africi.

Tada je u okršaju sa Holandijom asistirao Robinju za vodeći gol Brazila, potom ga je centaršut Veslija Snajdera zakačio i odseo u Sezarovoj mreži, da bi pri rezultatu 1:2 Melo zgazio Arjena Robena i pre vremena otišao u svlačionicu, ostavivši saigrače u praktično izgubljenoj situaciji.

Zbog toga je po povratku kući bio meta navijača.

Felipe Melo gazi Arjena Robena na SP 2010.