Realu dovoljno i 15 minuta, majstorija Ronalda

Madriđani se još jednom goleadom vratili na pobednički kolosek. Het-trik raspoloženog Portugalca.

Remi sa Betisom (1:1), pre nedelju dana, bio je izgleda samo pad koncentracije kod igrača Real Madrida.

Već u 22. kolu, Madriđani su se vratili na pobednički kolosek i to još jednom ubedljivom pobedom pod vođstvom Zinedina Zidana.

Real Madrid - Espanjol 6:0 (4:0).

Od kada je slavni Francuz seo na klupu, ekipa je postigla 17 golova u četiri utakmice, a primila dva. Sa tri pobede i remijem, ali i zahvaljujući porazu Atletiko Madrida od Barselone, igrači "kraljevskog kluba" uspeli su da se primaknu gradskom rivalu koji je drugoplasiran na tabeli Primere. Razlika je sada samo jedan bod, dok vodeća Barselona beži četiri, ali i ima utakmicu manje.

Igračima Reala za pobedu protiv Espanjola bilo je dovoljno svega 16 minuta, pošto su poveli već u 7. golom Karima Benzeme, zatim je u 12. Kristijano Ronaldo duplirao prednost iz penala, a u 16. je Hames Rodrigez uvećao na velikih 3:0. Tu nije bio kraj, pošto je do odlaska na odmor, u 45. minutu, Ronaldo posle dva sjajna driblinga i preciznog udarca sa ivice kaznenog po drugi put u meču pogodio mrežu.

Portugalac je bio precizan i u 82. minutu, ovaj put udarcem glavom za "perfektan het-trik" (desnom nogo, levom nogom i glavom), ali i za svoj osmi pogodak u dve utakmice protiv Espanjola ove sezone!

Konačnih 6:0 postavio je Alvaro Gonzalez, autogolom u 87. minutu.