Vitezu ''trica'' na Grbavici

Fudbaleri sarajevskog Željezničara su, na pomoćnom stadionu Grbavica pred oko hiljadu gledalaca, savladali ekipu Viteza 3:0.

Željezničar bolji od Viteza Izvor: MONDO/Samir Cacan

“Plavi” su dobro otvorili ovu pripremnu utakmicu i već nakon deset minuta igre došli u vodstvo. Bekrić je ubacio s desne strane, a Dejan Djermanović poslao loptu u mrežu Viteza.

Vitez je zaprijetio preko Đerića, ali njegov udarac brani Kjosevski. Pokušali su gosti i preko Livaje koji nije bio precizan.

Nakon pola sata igre zaprijetio je i Miroslav Stevanović čiji udarac brani golman Tirić.

Drugo poluvrijeme Željo je otvorio sjajnom prilikom kada na Kramarićev ubačaj sjajno reaguje gostujući čuvar mreže.

Vitez je zaprijetio u 53. minuti, ali je mladi golman Željezničara bio na mjestu.

Tri minute kasnije odličnu akciju domaćih ne realizuje Djermanović.

Rezervista Lendrić je također zaprijetio Tiriću, ali bez promjene rezultata. Isti igrač je u 70. minuti, na ubačaj Siniše Stevanovića, glavom šutirao preko gola.

Lendrić se iskupio za promašaje devet minuta prije kraja utakmice kada je oduzeo loptu i povisio na 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Mujagić.

Željezničar će u Sarajevu ostati do 9. Januara kada je planiran odlazak u Antaliju gdje će “Plavi” odigrati još tri pripremne utakmice.