Željo lako protiv Žepča

Fudbaleri sarajevskog Željezničara ostvarili su pobjedu 4:1 nad ekipom Žepča u pripremnom susretu koji se igrao na pomoćnom stadionu Grbavica.

Željezničar četiri gola utrpao Žepču Izvor: MONDO/Samir Cacan

Ofanzivno su krenuli izabranici Edisa Mulalića i već na otvaranju utakmice došli do vodstva golom Ajdina Mujagića.

Nakon postignutog gola „plavi“ su nastavili s atacima. Sadiković je u 6. minuti šutirao pored gola, a sedam minuta kasnije Halvadžićev udarac brani golman gostiju.

Gostujući čuvar mreže istakao se i u 16. minuti kada je odbranio udarac Lendrića, nakon dobrog prodora i ubačaja Tiaga.

Nekoliko minuta kasnije Lendrić ipak pogađa za 2:0.

Dobru priliku da brzo dođu do novog pogotka propustio je Lendrić u 19. minuti.

U nastavku šanse nisu realizovali Tiago, koji je šutirao pored gola i Hodžurda čiji udarac iz slobodnog udarca odbranio gostujući golman.

Do kraja prvog dijela Željezničar je uspio doći i do trećeg gola, a strijelac je bio ponovo Lendrić.

U drugom poluvremenu nova ofanziva domaćeg sastava, ali Halvadžić nije bio precizan u 47. minuti. Nešto kasnije Mujagić izlazi sam ispred gostujućeg golmana, koji brani udarac mladog napadača.

Nakon nešto više od sat vremena igre Dženis Beganović pogađa za 4:0, nakon čega je šef stručnog štaba domaćih odlučio napraviti nekoliko izmjena.

U 79. minuti Stevanović je dobro ubacio, ali Djermanović glavom šutira pored gola.

Do kraja utakmice gosti su uspjeli ublažiti poraz.

Igrači Željezničara će u Sarajevu ostati do 9. januara za kada je planiran odlazak u Antaliju gdje će odigrati još tri pripremne utakmice.