BUNDES: Bajern lako, Herta se ne šali

Bajern minimalnim rezultatom došao do planiranih bodova protiv Kelna, Herta pobjedom protiv Inglštata dala do znanja da ne da poziciju broj tri.

Poslije dramatične pobjede nad Juventusom u Ligi šampoona trener Bajerna Pep Gvardiola odmarao je nekoliko igrača ali je uprkos tome stigao do pobjede 1:0 nad Kelnom u meču 27. kola Bundeslige.

Roben je pauzirao zbog povrede, Kimi hi Alaba dobili su ulogu štopera, a klupa Bajerna izgledala je strahovito: Gece, Riberi, Miler, Lam, Vidal…

Uprkos tome Bajern je rutinski upisao tri planirana boda na gostovanju u Kelnu, a gol odluke postigao je Levandovski u 10. minutu.

Jednostavno i efikasno završio je akciju za svoj 25. gol ove sezone i tako izjednačio svoj lični rekord iz sezone 2012/13.

Još jedan rekord izjednačen je na meču Verdera i Majnca koji je završen rmijem 1:1. Gol za domaće postigao je Klaudio Pizaro, a bio je to njegov 101. gol za klub iz Bremena, čime je sustigao legendardnog Marka Bodea.

Ako je dobra forma Herte bila jedno vrijeme iznenađenje, sada to definitivno više nije. Klub iz Berlina učvrstio se na trećoj poziciji na tabeli zahvaljujući 14. pobjedi ove sezone.

Inglštat je odolijevao prvih 45 minuta, ali je u nastavku Herta stigla do 2:0 preko Haragučija i Kalua, da bi Hinterzer u 75. minutu postigao počasni pogodak za goste.

Darmštat je bio na pragu pobjede na gostovanju Volfsburgu, ali je Širle izjednačio u trećoj minuti sudijske nadoknade na 1:1. Darmštat je tako upisao deseti remi ove sezone, a Širle potvrdio sjajnu formu postigavši svoj peti gol u isto toliko mečeva.

Niko Kovač nije uspio da trijumfuje na svom debiju prošlog vikenda, ali je na drugom meču na klupi Ajntrahta upisao pobjedu. Ekipa iz Frankfurta poslije osam utakmice bez pobjede konačno je slavila, a savladan je "fenjeraš" Hanover minimalnim rezultatom.

Jedini gol na utakmicu pao je u 33. minutu a strelac je bio Ben Hatira.