Za "švabe" ima lijeka

Pobjedom na gostovanju Štutgartu 2:0, fudbaleri Bajer Leverkuzena izjednačili se po broju bodova sa Borusijom iz Menhengladbaha na petom mjestu Bundeslige.

Izuzetno bitna tri boda osvojili su fudbaleri Bajer Leverkuzena u pretposljednjem meču 27. kola Bundeslige.

"Apotekari" su slavili 2:0 protiv Štutgarta, pritom promašili još nekoliko sjajnih prilika da dokusure domaćina i izjednačili se po broju bodova sa Borusijom iz Menhengladbaha na petom mjestu Bundeslige.

ŠTUTGART - BAJER LEVERKUZEN 0:2 (0:1)

Gol mladog Branta bio je 2.500. pogodak u istoriji Bundeslige.

Tekao je 11. minut kada su gosti odigrali sjajnu akciju. Karim Belarabi na kraju je proslijedio loptu do Julijana Branta, koji je lijepim udarcem u dalji ugao savladao Pržemislava Titona.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, promjena na semaforu. Tim iz Leverkuzena odigrao je brz kontranapad, a Belarabi, nakon što je bio asistent kod prvog gola "apotekara", sada je i sam zatresao protivničku mrežu za 0:2.

Za asistenciju mu se revanširao Brant, koji je u 57. minutu imaju odličnu priliku za svoj drugi pogodak. Devetnaestogodišnji Nijemac sve je dobro uradio, lagano se oslobodio svojih čuvara, šutirao, ali je lopta pogodila stativu.

Samo osam minuta kasnije, Ukrajinac Vladen Jurčenko mogao je na svom debiju da se upiše u strijelce, ali je okvir gola ponovo bio saveznik "švaba".

Filip Kostić odigrao je svih 90 minuta i dobio žuti karton u poraženom sastavu, dok je Toni Šunjić meč odgledao s klupe za rezervne igrače.