"Apotekari" u Ligi šampiona!

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena osigurali su direktan plasman u Ligu šampiona pobjedom nad Hertom u derbiju 32. kola Bundeslige.

Ekipa Rodžera Šmita zabilježila je i sedmu uzastopnu pobjedu u šampionatu i "ovjerila" plasman u Ligu šampiona naredne sezone i to u direktnom dvoboju sa Hertom, koja takođe pretenduje za elitno evropsko takmičenje.

Bajer - Herta 2:1 (2:1)

Tinejdžer Julijan Brant je "načeo" berlinsku ekipu već u drugom minutu postigavši i šesti gol na posljednjih šest mečeva izjednačivši rekord Ditera Milera u Bundesligi.

Gosti iz njemačke prestonice samo što su se malo oporavili od šoka, uslijedio je novi u 16. minutu iz slične akcije poslije nabacivanja iz slobodnjaka. Ovog puta u gužvi se najbolje snašao Lars Bender za 2:0.

Ipak, nekoliko minuta kasnije su uzvratili gostujući fudbaleri smanjivši vođstvo "apotekara" i to preko reprezentativca Bosne i Hercegovine Vedada Ibiševića, koji je glavom majstorski završio centaršut Petera Pekarika u 21. minutu.

Bio je to 10. jubilarni gol za centarfora "zmajeva" u Bundesligi ove sezone.

Do kraja Herta nije uspjela da izbjegne 11. poraz u prvenstvu Njemačke, čak su i dobro prošli s obzirom na šanse ispred golmana Runea Jarštajna, pa su domaći upisali 17. ovosezonski trijumf.

U posljednja dva kola berlinski klub i Borusija iz Menhengladbaha, koja je danas pokvarila slavlje Bajernu (1:1) za četvrtu uzastopnu titulu, boriće se za četvrtu poziciju i kvalifikacije za plasman u Ligu šampiona.