Crno-bijeli pobijedili, ali ispali!

Mladi fudbaleri Partizana, posle Vardara, "ubacili" su tri lopte i u mrežu Osijeka, ali ih je poraz od Sarajeva koštao polufinala nezvaničnog prvenstva bivše Jugoslavije.

Mladi fudbaleri Partizana završili su učešće na trećem Turniru prijateljstva u Bijeljini, nezvaničnom prvenstvu bivše Jugoslavije za momke stare 16 godina i mlađe, iako su zabilježili dvije ubjedljive pobede.

U međuvremenu, poraz od 0:2 od vršnjaka iz Sarajeva, koštao ih je polufinala!

Danas, u 3. kolu Grupe B, u Etno selu Stanišići: Partizan – Osijek 3:0 (2:0), posle čega su se crno-bijeli na kratko našli na čelu grupe, međutim kada su Sarajlije minimalnim rezultatom 1:0 pobijedile skopski Vardar, situacija se promijenila.

Golom Imamovića u 28. minutu, "bordo tim" sa "Koševa" došao je do sedmog boda i osvojio grupu, a propozicije takmičenja su takve da samo pobjednici grupa idu u polufinale koje je na programu u subotu.

Golove za ekipu koju predvodi Milan Ristić postigli su Janković u 4, Zekaj u 26. i Nović u 46. minutu. Partizan je na otvaranju takmičenja i Vardaru dao tri gola – 3:1.

Stadion: Etno selo. Glavni sudija: Alen Gluho. Pomoćnici: Ermin Hadžović i Vedrana Kovačević. Delegat: Vladan Simeunović. Četvrti sudija: Haris Nikšić.

Partizan: 1 Anđelić, 2 Zejić, 3 Šehović, 4 Zekaj, 5 Marković (od 48. Ilić), 6 Vještica, 7 Kokir (od 40. Vujić), 8 Šehapi, 9 Nović (od 48. Simeunović), 10 Milosavljević, 11 Janković (od 45. Bojić).

Rezerve: 12 Antić, 13 Đokić, 14 Simeunović, 15 Pantazis, 16 Bojić, 17 Vujić, 18 Ilić.

Osijek: 12 Butigan, 4 Vladić, 6 Ciprić, 7 Benić, 8 Gagulić (od 50. Begović), 9 A. Stupar (od 52. Grgić), 10 Brekalo (od 54. Jahaj), 11 Kuprešak, 13 Bognar, 15 Gordon (od48. Zekan), 17 B. Stupar.

Rezerve: 1 Dubrović, 3 Jahaj, 14 Zekan, 16 Begović, 18 Grgić.

Turnir prijateljstva: Partizan - Osijek 3:0

Za sada, poznata su dva učesnika polufinala, to je Crvena zvezda iz Grupe A, koja čeka pobjednika meča Dinamo Zagreb – Vojvodina (17.30, Sportklub), kao iz Sarajevo iz Grupe B, koje će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Rijeka – OFK Beograd (13.45, Sportklub).

Fudbaleri Crvene zvezde posljednji meč u Grupi A, u kojoj imaju gol-razliku 14:0, igraju u 15.40 protiv Zagreba i ne mogu da ispuste prvo mjesto i u slučaju poraza.

Pravila:

U polufinale će se plasirati pobjednici grupa. Ukoliko dvije ili više ekipa imaju isti broj bodova, konačan plasman u grupi odrediće se na osnovu rezultata u međusobnom duelu, poslije čega na red dolazi gol-razlika, pa broj datih golova. Ako i tada nije moguće naći boljeg, učesnik polufinala biće određen žrijebom. Crveni karton podrazumijeva automatsku utakmicu suspenzije, dok se žuti kartoni ne prenose u polufinale osim u slučaju da jedan igrač zaradi tri žuta kartona na tri meča u grupi. Utakmica traje 60 minuta. U polufinalu i finalu u slučaju neriješenog ishoda odmah se pristupa izvođenju penala.