Crvena zvezda u polufinalu gol-razlikom 17:0!

Mladi fudbaleri Crvene zvezde dovršili su "teror" u Grupi A i s maksimalnih devet bodova, što nikome pored njih nije uspelo na turniru, plasirali se u polufinale trećeg Turnira prijateljstva u Bijeljini. U polufinalu sa Vošom.

Branioci titule subotu i 60 minuta borbe za veliko finale čekaju sa skorom 3-0-0 i gol-razlikom 17:0.

Doduše, danas su bili nešto popustljiviji prema protivniku, pa su vršnjake iz NK Zagreb pobedili svega 3:0 (1:0). Svega, jer su u prva dva kola momci koje predvodi Nikola Puača pregazili sarajevski Željezničar 8:0, a podgoričku Budućnost 6:0.

Zagreb je načeo Gavrić pogotkom s penala u 26. minutu, posle čega je Kostić, strelac dva gola sa bele tačke u prva dva meča, ovog puta glavom povosio na 2:0 u 43. minutu.

Samo tri minuta kasnije viđen je najlepši momenat na meču, kada je Šikarić na lep način stigao do trećeg gola na turniru za konačnih 3:0.

Momci iz prestonice Hrvatske od 26. minuta i dosuđenog penala u korist crveno-belih igrali su sa desetoricom, jer je Šikanić isključen.

Crveno-beli, koji su prošle godine pobedili Vojvodinu u finalu rezultatom 1:0, a sada će sa Novosađanima, pobednicima u Grupi C igrati u polufinalu. Situacija u Grupi C bila je takva da su šansu za prolaz dalje imali i Olimpija, i Dinamo, i Vojvodina. "Lele" su u odlučujućem meču pobedile "modre" 2:0 i prošle u završnicu turnira.

U drugom polufinalu sastaće se Sarajevo i Rijeka, nakon što Paritzan i OFK Beograd nisu uspeli da izbore prva mesta u grupama B i D.

U Bijeljini na trećem poredu Turniru prijateljstva, koji je i nezvanično prvenstvo bivše Jugoslavije, takmiče se momci stari 16 godina i mlađi, a prvo izdanje pripalo je zagrebačkom Dinamu, koji je 2014. u finalu pobedio OFK Beograd 3:1.

Stadion: Etno selo. Glavni sudija: Elvedin Topuzović. Pomoćnici: Edis Zukić i Admir Avdić. Delegat: Mile Spasojević, Četvrti sudija: Mladen Mirić.

Crvena zvezda: 12 Petrov, 3 Daničić, 5 Janković, 8 Gavrić, 9 Šikanjić, 11 Savić, 13 Konatar, 14 Simonović, 15 Ilić, 16 Tomić, 17 Bacanović.

Rezerve: 1 Gordić, 2 Kostić, 4 Kojić, 6 Santrač, 7 Bosić, 10 Aćimović, 18 Torbica.

Pravila:

U polufinale će se plasirati pobednici grupa. Ukoliko dve ili više ekipa imaju isti broj bodova, konačan plasman u grupi odrediće se na osnovu rezultata u međusobnom duelu, posle čega na red dolazi gol-razlika, pa broj datih golova. Ako i tada nije moguće naći boljeg, učesnik polufinala biće određen žrebom. Crveni karton podrazumeva automatsku utakmicu suspenzije, dok se žuti kartoni ne prenose u polufinale osim u slučaju da jedan igrač zaradi tri žuta kartona na tri meča u grupi. Utakmica traje 60 minuta. U polufinalu i finalu u slučaju nerešenog ishoda odmah se pristupa izvođenju penala.

Zagreb: 1 Bruči, 2 Blaževski, 3 Jakopić, 4 K. Prpić, 5 Šimunjak, 20 Malić, 7 Krajačić, 19 Pejić, 9 Đurak, 10 Ivanković, 11 Bosnar.

Rezerve: 12 Ševerdija, 13 Cvišić, 14 Kovačić, 15 R. Prpić, 16 Škegro, 17 Smolčić, 18 Talan, 8 Čović, 6 Gubić.

Crveni karton: Šimunjak u 26. minutu (Zagreb).

Grupa A

1. kolo: Crvena zvezda – Budućnost 6:0, Zagreb – Željezničar 1:1.
2. kolo: Crvena zvezda – Željezničar 8:0, Zagreb – Budućnost 0:0.
3. kolo: Crvena zvezda – Zagreb 3:0, Budućnost – Željezničar 2:1.

Tabela: Crvena zvezda 9, Budućnost 4, Zagreb 2, Željezničar 1.

Grupa B

1. kolo: Osijek – Sarajevo 1:1, Partizan – Vardar 3:1.
2. koko: Sarajevo – Partizan 2:0, Osijek – Vardar 2:2.
3. kolo: Partizan – Osijek 3:0, Sarajevo – Vardar 1:0.

Tabela: Sarajevo 7, Partizan 6, Osijek 2, Vardar 1.

Grupa C

1. kolo: Dinamo – Olimpija 1:1, Vojvodina – Velež 4:1.
2. kolo: Dinamo – Velež 3:0, Olimpija – Vojvodina 2:2.
3. kolo: Vojvodina – Dinamo 2:0, Velež – Olimpija 0:5.

Tabela:Vojvodina 7, Olimpija 5, Dinamo 4, Velež 0.

Grupa D

1. kolo: OFK Beograd – Sloboda Tuzla 8:1, Rijeka – Sutjeska 2:0.
2. kolo: OFK Beograd – Sutjeska 0:0, Rijeka – Sloboda 2:0.
3. kolo: OFK Beograd – Rijeka 0:0, Sutjeska – Sloboda 1:0.

Tabela: Rijeka 7, OFK Beograd 5, Sutjeska 4, Sloboda 0.

Polufinalne utakmice su na programu u subotu (12:15 i 15:15), a obezbedjen je direktan TV prenos na kanalima Sport Kluba.