Voša u finale preko Zvezde!

Mladi fudbaleri Vojvodine nakon boljeg izvođenja penala eliminisali Crvenu zvezdu sa "Turnira prijateljstva".

Crvena zvezda neće "braniti" titulu na "Turniru prijateljstva" u Bijeljini.

Njih je u polufinalu ovog turnira eliminisala Vojvodina nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. U regularnom delu igre bilo je 1:1, da bi kadeti Voše bili precizniji u penal seriji i tako ostvarili plasman u finale.

Beogradski crveno-beli su u meč ušli kao favoriti, s obzirom na to da su branili titulu, ali i to da su u dosadašnjem delu turnira imali gol razliku 17:0, ali je Vojvodina uspela da se "osveti" za prošlogodišnji poraz u finalu.

Zvezda je povela u 17. minutu preko Gavrića koji je pogodio na dobar pas desnog beka Kostića, ali je do izjednačenja došlo deset minuta kasnije kada je Kurtiši natrčao na odbijenu loptu golmana Gordića.

Do kraja utakmice nije bilo mnogo šansi, pa se pristupilo penalima.

Vošini fudbaleri su bili precizni u svih pet serija (Nešković, Tadić, Tegeltija, Krstić i Petrović), dok je golman Toroman uspeo da zaustavi šut Konatara u trećoj seriji, što je bilo dovoljno za plasman u finale.

Vojvodina će u nedelju u finalu (16:30) igrati protiv pobednika meča Sarajevo – Rijeka.