Voša osvojila Turnir prijateljstva

Kadeti Vojvodine u finalu Turnira prijateljstva u Bijeljini savladali vršnjake iz Rijeke.

Dinamo, Crvena zvezda, pa Vojvodina!

Novosađani su u finalu Turnira prijateljstva za 2016. godinu savladali vršnjake iz Rijeke rezultatom 1:0 (0:0) i tako postali treći različiti šampion ovog regionalnog takmičenja za kadete koji se održava u Bijeljini.

Posle dobrih predstava u grupi "C" gde su protiv Olimpije, Dinama iz Zagreba i Veleža osvojili prvo mesto sa sedam bodova, a potom i eliminacije prošlogodišnjeg prvaka Crvene zvezde posle boljeg izvođenja penala, fudbaleri Vojvodine su i u finalu protiv Rijeke odigrali odličan meč i zasluženo osvojili trofej.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Mihajlo Nešković iz Vojvodine, a najbolji strelac je njegov saigrač Slobodan Tedić, koji je postigao pet golova. Nagradu za najboljeg golmana dobio je Ivor Pandur iz Rijeke, pošto je na celom turniru primio samo dva gola, a odbranio je i nekoliko penala.

Voša je tokom čitavog meča bila opasnija, preko Kurtišija pogodila i stativu, a gol odluke postigao je rezervista Nemanja Krstić u 48. minutu.

Do kraja meča nije bilo značajnijih prilika, iako je Rijeka napala, a da će Vojvodina uspeti da sačuva minimalno vođstvo bilo je jasno kada je pet minuta pre kraja utakmice tim iz Hrvatske ostao sa deset igrača na terenu zbog isključenja Jozefa Kučija.

Turnir prijateljstva je tako treću godinu zaredom okupio 16 ekipa iz regiona, a po drugi put je šampion tim iz Srbije.