Bastjane, šta uradi? (ANKETA)

Fudbaler koji je na meču Nemačka - Francuska ušao u istoriju kao čovek sa najviše nastupa na evropskim i svetskim prvenstvima je na kraju poluvremena nespretno igrao rukom. Da li je to bilo dovoljno za penal?

Šok na Velodromu!

Na poluvremenu polufinalne utakmice Evropskog prvenstva Francuska vodi protiv Nemačke rezultatom 1:0, a pogodak je došao u nadoknadi vremena kada je sudija Ricoli pokazao na jedanaesterac, a Antoan Grizman sjajno pogodio za svoj peti gol na turniru.

Nakon panično izbačene lopte u korner Jonasa Hektora - penal niotkud!

Bastjan Švajnštajger je bio u duelu sa Patrisom Evrom, a u toj situaciji je neoprezno igrao rukom. Igra se nastavila, a Ricoli je prekinuo igru i dosudio penal.

Nemci su bili šokirani tom odlukom, jer su smatrali da je kontakt bio nedovoljan da bi promenio pravac lopte, dok su Francuzi pokazivali sudiji da je dobro postupio.

Pogledajte još jednom penal i presudite da li je penal dosuđen opravdano.