Hit: Dinamo je prvi u Hrvatskoj i sa NULA bodova!

Igrali, ne igrali, fudbaleri Dinama su za HRT prvi na tabeli. Čak i kad imaju nula, a neki po tri...

Nogometno prvenstvo Hrvatske počelo je prošlog petka pobedom Slaven Belupa nad Interom iz Zaprešića, koji je na premijeri dobio dva gola i dva crvena kartona – 2:0.

Dan kasnije, u subotu, Osijek je pobedio Istru kao gost – 0:1 u utakmici u kojoj je svaki tim imao i po jedan crveni karton, a Split je na svom stadionu doživeo debakl u meču s Rijekom – 0:3.

U nedelju, došao je red na "vječne", Dinamo Zagreb i Hajduk Split.

Dinamo na "Maksimiru" igra protiv svoje filijale, Lokomotive iz Zagreba, koju je znao da pobedi u 94. minutu uprkos 0:3 na poluvremenu, a Hajduk će gostovati Cibaliji. Prva utakmica počela u 19, a druga će početi u 21 čas.

Međutim, za nekog šaljivdžiju zaduženog za teletekst na HRT-u, to što Dinamo nije odigrao nijedan meč, a neki jesu i već imaju tri boda, ne znači i da Dinamo nije prvi. I s nula bodova!

Posle 11 titula prvaka Hrvatske u nizu, ovo i nije neki gaf – svima je manje-više jasno da će Dinamo biti prvi, igrao, ne igrao...

Ali, naravno da je Torcida pobesnela, pa je ovaj screenshot brzo otišao viralno internetom.