Borac ubjedljiv u "generalci"

Fudbaleri banjalučkog prvoligaša upisali su još jedan siguran trijumf tokom priprema i prema svemu do sada prikazanom spremni dočekuju start sezone u Prvoj ligi Republike Srpske i derbi sa Slavijom.

Fudbaleri banjalučkog Borca u generalnoj provjeri pred start Prve lige Republike Srpske na Gradskom stadionu savladali su drugoligaša Sprske Slobodu iz Novog Grada rezultatom 3:0.

Dvostruki strijelac za tim Zorana Dragišića bio je Gedeon Guzina, dok je treći pogodak postigao Nemanja Vejnović.

Već u prvom ozbiljnijem napadu crveno-plavi poveli su u 3. minutu nakon centaršuta Miloša Dujkovića, da bi u 25. minutu Guzina svojim drugim golom povisio na 2:0. Taj rezultat bio je aktivan do pred sami kraj, kada je u 85. minutu Vejnović postavio konačnih 3:0.

U prvom poluvremenu za Borac su igrali: Avdukić, Erić, Popović, Grahovac, Prljeta, Kiso, Dujković, Radoja, Malbašić, Antić i Guzina, dok su šansu u nastavku dobili Vejnović, Škorić, Delić, Petrović, Kondić, Kukić, Trninić i Mišić.

Borac na otvaranju Prve lige Republike Srpske 6. avgusta dočekuje Slaviju iz Istočnog Sarajeva.