Ibrin prvenac kao šlag na tortu

Odličan start Mančester junajteda pod vođstvom Žozea Murinja.

Ubedljivo i raspucano ušli su fudbaleri Mančester junajteda u sezonu 2016/17.

Kao gosti, savladali su Bornmut 3:1 (0:1), doduše, uz pomoć odbrambenih igrača domaćeg tima, koji su očajno reagovali kod prva dva gola "crvenih đavola".

Prvo je Huan Mata iskoristio kiks rivala i u 40. minutu doneo prednost Junajtedu, zatim je Vejn Runi u 59. duplirao razliku, a onda je na scenu stupio Zlatan Ibrahimović. Prizemnim udarcem u dalji ugao, u 64. minutu, rešio je pitanje pobednika i postigao svoj debitantski pogodak već u prvom meču u Premijer ligi.

Švedski napadač je golom u prvoj utakmici započeo i nastupe u Seriji A, Primeri, Ligi jedan i Ligi šampiona!

Ibrahimoviću je ovo bio drugi gol u drugoj utakmici za "crvene đavole", pošto je prethodno pogodio i za 2:1 protiv Lestera u Superkupu Engleske.

U 69. minutu Bornmut je lepim pogotkom Adama Smita uspeo da ublaži poraz, ali za razliku od nekih ranijih sezona, to nije unelo pometnju u redove Junajtedovih igrača. Klub sa Old Traforda delovao je veoma sigurno ove nedelje i zasluženo upisao prva tri boda u sezoni...

Naredni rival Murinjovoj ekipi biće Sautempton, dok će Bornmut u drugom kolu igrati protiv Vest Hema u Londonu.